друкувати


Винороби звернуться до уряду та Ради з проханням підтримати галузь

21 січня 2020, 09:26

Винороби Одещини звернуться до уряду та Верховної Ради з проханням підтримати виноробну галузь. Про це повідомляє прес-служба ОДА.

«Проблема зниження показників виноробства є комплексною. Проте я хочу відзначити деякі її складові. Це втрата окремих зовнішніх ринків, це, в окремих випадках, низька якість продукції, це недостатньо розвинений внутрішній ринок, наявність фальсифікату, це неякісний митний контроль щодо імпорту продукції та беззахисність, у зв’язку із цим, вітчизняних виробників. Пріоритетне завдання для нас – змінити цю тенденцію на позитивну», – заявив перший заступник керівника Одеської ОДА Овечкін.

У свою чергу представники виноробної сфери розказали про проблеми своєї роботи.

«Необхідно ввести сучасні світові стандарти якості та відповідальність виноробів за їхнє порушення. Крім цього, треба рекламувати не окремі компанії, а загальний національний бренд – наше вино. І коли воно стане повноправним конкурентом на міжнародному ринку, саме тоді виноробство стане вигідним і привабливим бізнесом в Україні, – заявив представник компанії «Болград» Володимир Масленков.

Чиновники пообіцяли, що отриманні до кінця січня від виноградарів пропозиції передадуть на розгляд до центральних органів влади.

Повідомляється, що за загальними показниками площа виноградників Україні становить 43 тис. га, що становить близько 0,6% від загальної площі виноградників усього світу. Найбільшу територію займають виноградні насадження Одещини – 17,9 тис. га. Найбільші площі збирання винограду від загальної кількості показників розташовані у межах таких районів: Болградського – 21,3 %; Тарутинського – 16,6%; Білгород-Дністровського – 14,5%; Саратського– 8,8%; Татарбунарського –  7,3%; Овідіопольського – 7,1%, Арцизького – 6,6%.

Згідно зі статистичними даними, в Одеській області за 2019 рік було перероблено 83,45 тис. тонн винограду, що на 41,6% менше, ніж у 2018 році. Суттєве скорочення переробки винограду на виноматеріали спостерігається в Миколаївській області – 20,97 тис. тонн, що на 78,6% менше, ніж у 2018-му. В Херсонській за минулий рік було перероблено 14,93 тис. тонн, а це також на 49,7% менше від аналогічного показника у 2018 році.

Нагадаємо, що загальне виробництво виноматеріалів в Україні за 2019 рік скоротилося на 50% у порівнянні з 2018 роком — до 9,88 млн декалітрів.