друкувати


Назвали два варіанти вирішення питання китайського кредиту ДПЗКУ

15 січня 2020, 16:00

Китайська сторона та уряд Китаю налаштовані на розвиток відносин з Україною в широкому спектрі: в межах «шовкового шляху», ДПЗКУ та інших секторах економіки. Про це в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com повідомив український політик, екс-нардеп аграрного комітету Ради попереднього скликання Іван Мірошніченко.

Він називає два вирішення питання китайського кредиту ДПЗКУ. 

«Квоту на поставку кукурудзи на китайський ринок можна спокійно продати всім гравцям українського ринку на тендері і її залюбки куплять, гроші в бюджет», — переконаний Іван Мірошніченко.

Оскільки угода вже укладена, то було б помилкою не використати весь її потенціал. Наразі лишилося $1,5 млрд, але ж можна цю суму кредиту збільшити до $5 млрд під конкретні спільні інвестиційні проекти, які стратегічно важливі для економіки України та там, де не заходить приватний капітал. Тобто контракт з ДПЗКУ зараз може стати платформою для побудови нових більш тісніших та економічно вигідніших відносин. Китайських партнерів треба брати в партнерські відносини та менеджмент для зміни рівня та якості менеджменту, розподілу ризиків, доступу до ринків збуту», — сказав Іван Мірошніченко.

Більше читайте за посиланням.

Нагадаємо, керуючий директор міжнародної банківської групи Rothschild у країнах СНГ Джованні Сальветті вважає, що необхідно реструктурувати китайський борг. 

«Реструктурувати борг ДПЗКУ перед Китаєм можливо, було б бажання. Китайці мають стратегічний інтерес до України, з ними можна домовлятися на хороший строк реструктуризації… Я думаю, що є проблема боргу, і з неї треба починати. А потім приватизація. Якщо ні, то приватизація буде неринковою приватизацією», — сказав Сальветті в інтерв'ю для AgroPolit.com.