друкувати


70% СЕО підтримують ринок землі в Україні, – ЄБА

9 грудня 2019, 11:30

70% опитаних генеральних директорів членських компаній Європейської Бізнес-Асоціації підтримують відкриття ринку землі та її продаж іноземцям, 30% респондентів – проти. Такі дані було отримано в межах дослідження Асоціації – Індекс інвестиційної привабливості за другу половину 2019 року, повідомляє прес-служба Європейської Бізнес-Асоціації.

«На сьогодні земельне питання в Україні є доволі зарегульованим та заполітизованим. Тому, перш за все, важливо в питанні земельної реформи говорити про необхідність створення прозорих процедур та зниження рівня бюрократичних процесів. Очевидно, прозорий ринок землі потрібен для покращення інвестиційної привабливості України. Адже саме прозорість та передбачуваність регуляторного поля дуже важлива для іноземних інвесторів», – ідеться в повідомленні.

Відповідно до результатів Інвестіндексу, лише 17% інвесторів вважають інвестклімат привабливим. А серед позитивних досягнень відзначають 9 складових.

Йдеться саме про старт реформування ринку землі, стабілізацію політичної ситуації, стабільну національну валюту, реформування Податкової та Митної служб, запуск механізму концесії, початок роботи Вищого антикорупційного суду, зниження інфляції, скасування лімітів на репатріацію дивідендів, зростання купівельної спроможності громадян.

Так, аграрний ринок в Україні – інвестиційно приваблива сфера. Однак важливо мати комплексну стратегію, як максимально ефективно та якісно використовувати цей ресурс із максимальною віддачею для країни. Водночас, для подальшого розвитку важливо забезпечити виконання базових змін у країні як підгрунтя для нормального розвитку. Про це бізнес-спільнота неодноразово наголошувала. І результати опитування вкотре підтвердили позицію, – ідеться в повідомленні.

37% вважають інвестклімат скоріше несприятливим, а серед причин йдеться про високий рівень корупції, слабку судову систему, відтік робочої сили, талантів та капіталу. Крім того, повільну дебюрократизацію бізнес-процесів, ситуація навколо Нацбанку та тиск з боку правоохоронних органів, потенційний зрив співробітництва з МВФ, турбо-режим роботи нової влади та популізм.

Тож, сподіваємося, наступного року отримаємо відчутні зміни і в цих напрямах, – зазначили в ЄБА.

Нагадаємо, що за оцінками ЄБА, бізнес покращив оцінку роботи митниці.