друкувати


Ускладнення епізоотичної ситуації України пов'язано з позбавленням Держветфітослужби інструментів контролю — Мороз

2 лютого 2016, 13:15

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України (Держветфітослужба) торік продемонструвала ефективну роботу з ліквідації та недопущення поширення АЧС. Про це повідомив заступник директора Департаменту ветеринарної медицини України Дмитро Мороз. 

Сільське господарство і тваринництво є основним виробником продуктів харчування для людей, але при цьому понад 20% виробничих втрат тваринництво зазначає через захворюваність тварин. 60% людських патогенів мають тваринне походження. 75% нових хвороб тварин можуть передаватися людині, а кожні 8 місяців реєструється нове захворювання.

«Контроль за здоров’ям і благополуччям тварин залишається одним із головних завдань Держветфітослужби України.», — сказав Мороз.

За його словами, ускладнення епізоотичної ситуації у світі, зокрема в країнах, що межують з Україною, спричинене виникненням і розповсюдженням таких хвороб як африканська чума свиней (АЧС), високо патогенний грип птиці тощо, вимагають чітких, злагоджених дій високопрофесійних спеціалістів ветеринарної медицини, направлених на захист держави і охорону здоров’я людей і тварин.

«При цьому хочу звернути увагу на сезонність захворювання на АЧС в Україні: у холодний період спостерігається різкий ріст захворювання як серед диких, так і серед домашніх тварин. Але на сьогодні основну небезпеку у поширенні цієї хвороби становить не так дикі тварини, як людина: одна людина може за один-два дні рознести захворювання на сотні кілометрів.», — заявив він.

Експерт наголосив, що ускладнення епізоотичної ситуації в країні відбулося у зв’язку з позбавленням державної служби ветеринарної медицини ефективних інструментів контролю за розповсюдженням хвороб, оголило проблеми галузі. У той же час створення Держпродспоживслужби повинно сприяти удосконаленню існуючої системи контролю, яка була високо оцінена різними міжнародними організаціями і експертами. Це чудова нагода для запровадження нових, ефективних методів контролю, вважає він.

«Сьогоднішні кризи, пов'язані зі здоров'ям тварин і розповсюдженням захворювань, лише підкреслюють необхідність розширення співпраці для зниження ризику розповсюдження зоонозних захворювань і створення ефективної системи контролю за зоонозами.», — додав Мороз.

AgroPolit.com