друкувати


Уряд закликають призначити торговельних аташе у 5 країнах світу

12 листопада 2019, 10:30

Щоби зміцнити валютні тили гривні, наростити доходи бюджету та сприяти просуванню українського експорту за кордоном, Кабміну слід створити мережу торговельних аташе у світі. Про це в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com розповів радник голови правління МХП («Миронівський хлібопродукт») із зовнішньоекономічних питань Дмитро Лось під час Київського міжнародного економічного форуму на панелі «Торгові війни і їхній вплив на світову економіку».

Дмитро Лось озвучив своє бачення, якої підтримки очікує бізнес від уряду нині:

«Крім посилення постійної роботи державних установ з просування експорту, бізнес вважає за доцільне створення мережі торгових аташе по світу. Вони повинні бути зосереджені в основних торгових центрах, які потенційно цікаві Україні. З точки зору логістики агросектор залучає два регіони – Євросоюз і Близький Схід (в Арабських Еміратах, Саудівській Аравії). Вони стратегічно важливі для відстоювання української точки зору. Якщо Великобританія вийде з ЄС – в цій країні також з'явиться необхідність у створенні аташе. І, звичайно ж, Китай. Тобто сумарно мінімум в п'яти країнах світу. А в ідеалі – при кожному посольстві».

Наразі, продовжує він, бізнесу власноруч доводиться «рубати» експортне вікно на кожен торговельний хаб світу і чинні посольства просто не в змозі допомогти.

В Африці, наприклад, спостерігається ситуація, коли одне посольство, в якому немає торгового аташе, закриває 6 країн. Це добре, коли великі холдинги можуть найняти собі когось, хто буде їхнім провідником на цих ринках. А як бути меншому підприємцю, який у цих країнах працює: кого йому запитати? Адже один посол фізично не встигає це все робити, – пояснює радник голови правління МХП («Миронівський хлібопродукт») із зовнішньоекономічних питань.

На думку Дмитра Лося, створення подібної мережі принесе очевидну вигоду й результат державі. По-перше, уряд отримає збільшення притоку експортної валюти в країну.

По-друге, збільшення податків до бюджету. По-третє, нарощення кількості робочих місць. У підсумку торговельна міць забезпечить Україні геополітичну стабільність", – підсумував він.

Нагадаємо, що радник голови правління МХП назвав дві умови, які допоможуть Україні виграти торгові війни.