друкувати


Аграрна біржа розраховує на вдосконалення процедури електронних торгів майна банків, що ліквідуються — прес-служба

8 червня 2016, 09:28

Аграрна біржа та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб обговорили питання вдосконалення існуючого механізму продажу майна (активів) неплатоспроможних банків та проблеми, з якими доводиться стикатися організатору торгів. Про це повідомляє прес-служба Аграрної біржі.

Уніфікація правил проведення електронних торгів та механізми їх забезпечення, реалізація активів банків, що ліквідуються, питання стартової ціни продажу активів та ряд інших робочих питань обговорено минулого тижня під час зустрічі учасника ринку електронних торгів — Аграрної біржі та представників Фонду гарантування.

«Можемо спостерігати перші результати та позитивні кроки новоствореної команди Департаменту консолідованого продажу та управління активами у структурі Фонду гарантування при проведенні торгів активами (майном) банків, що ліквідуються. Зокрема, значно скоротилися строки розгляду та погодження активів, які підлягають реалізації, визначення організаторів торгів здійснюється у порядку черговості та без надання будь-яких переваг, підготовлено відповідні нормативно-правові документи з питань удосконалення зазначених процедур», — відзначив директор Аграрної біржі Олександр Марюхніч.

Водночас, представники Фонду гарантування відмітили ряд проблем, які доводиться вирішувати по ходу, оскільки немає часу зупиняти процес реалізації активів і відшкодування коштів кредиторам. Серед них, зокрема, відсутність на державному рівні єдиної методики визначення вартості активів неплатоспроможних банків, потреба в уніфікації правил торгів для всіх торгових майданчиків, відповідальність учасників та операторів електронних торгів тощо.

«Досить ризиковано обирати майданчики, що не мають фінансової історії, мають заборгованість перед бюджетом, замалий статутний капітал чи не відповідають іншим критеріям надійності. Потрібно відзначити, що виконавці торгів оперують гарантійними внесками, які є досить вагомими, тому мають бути гарантії, що на відповідні кошти третіх осіб не буде накладено обтяження чи здійснено примусове списання», — погоджується з позицією Фонду гарантування заступник директора Аграрної біржі Денис Мирко.