друкувати


Реформу децентралізації закріплять змінами у Конституції України

23 жовтня 2019, 12:25

Зміни територіального устрою, передбачені реформою децентралізації закріплять в Основному законі України. Презентацію проекту представлять під час конференції «Публічна презентація змін до Конституції України та пріоритетів уряду щодо реформування місцевого самоврядування». Про основні проблематики, які буде внесено до Конституції розповів Олександр Корнієнко, голова підкомітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та самоврядування.

Мета внесення змін до Конституції України – забезпечити невідворотність процесу децентралізації, сказав Корнієнко.

У кожній області є хоча б одна громада, яка була створена й розвивається. Люди це бачать і хочуть рухатися вперед, щоби реформу завершити на рівні країни. Ми йдемо шляхом змін до Конституції, щоб забезпечити невідворотність процесу децентралізації... Україна ще не покрита на 100% населеними пунктами. 4542 громади утворили 992 ОТГ. Це 10,8 млн мешканців. Наша мета – покрити повністю територію України новими громадами», – повідомив Корнієнко.

На законодавчому рівні планують закріпити повноваження керівників громад і механізми доступу громадян до адміністративних послуг.

«З новим текстом Конституції України та змін до закону «Про місцеве самоврядування» – маємо прописати таким чином, щоб громада могла по максимуму вирішувати сама без втручання районної, обласної влади. Послуги мають надаватись на наближеному до людей рівні. Щоб частину послуг не ЦНАПи надавали, а старости. Зараз із нуля працює система «Держава у смартфоні», але це можливість багато зробити та надавати якісні послуги», – сказав Олександр Корнієнко.

У Конституції України планують прописати новий адміністративно-територіальний устрій, побудований на трирівневій системі – громада, базовий рівень, округ, регіон.

У нас є міста, села, селища, селища міського типу. Тепер має бути вся територія покрита громадами. Нам пропонували лишити район, повіт, край, дистрикт. Ми це питання обговоримо й оберемо одну форму, яка буде працювати. Регіон включатиме області та Автономну Республіку Крим», – повідомив народний депутат України.

Заплановано також обирати голову громади та обласну раду на 4 роки.