друкувати


До початку 2020 року уряд підготує до приватизації спиртзаводи

12 жовтня 2019, 18:31

До кінця грудня урядовці разом із депутатами Верховної ради підготують необхідні документи та подадуть законопроекти, які дозволять приватизацію державних спиртових заводів.

Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов. Міністр разом зі своїм радником з питань реформування спиртової галузі Сергієм Блискунов презентував звіт про роботу галузі менеджерам спиртзаводів.  

Виробництво харчового спирту в Україні за роки незалежності зменшилось майже в 10 разів, зазначив радник міністра економіки Сергій Блескун.  

«Якщо у 1996 р. виробництво спирту було 60,8 млн дал (1 дал = 10 л – прим.), то в 2018 р. – це 8,1 млн дал. І прогноз на 2019 рік – 6,9 млн дал. Велика галузь перетворилась у 10-12 заводів, які обслуговують потребу. Частка нелегального тіньового ринку виросла з 10% у 2007 р. до 55% у 2019 р. Тому можна залишити все так, як є, а можна провести детінізацію та приватизацію підприємств. Рентабельність державного підприємства «Укрспирт» складає 1%. Це дуже замало для агромонополії. Якщо всі агрокомпанії мають рентабельність близько 10%», – розповів Сергій Блискун.

Перш ніж проводити приватизацію міністр економіки Тимофій Милованов запропонував провести навчання для працівників діючих державних спиртзаводів, та тих, які перебувають у замороеному стані, проте де і далі числяться працівники та отримують зарплати.

Завжди, в усіх країнах, які ідуть шляхом приватизації державних підприємств стоїть питання, що робити з людьми. Ми не можемо їх викинути на вулицю. Ми розвиваємо економіку, щоб люди мали роботу і зарплату. Будь-яка трансформація складна… У східній Німеччині була вся країна неефективних підприємств. Коли робили приватизацію, людям пропонували зарплату на рік. І проводився профайлінг – щоб визначити, що вони ще можуть робити. За рік базовим навичкам можна навчити. А не може навчитися – то вибачте. Даємо рік, робимо оцінку, досліджуємо. Чим швидше людей перевчимо, тим швидше щастя їм зробимо. Ця галузь може стати пілтним проектом для інших державних галузей. Щоб людина чекала. Коли приватизація станеться і людина отримає кращу роботу», – розповів Милованов.

У разі вдалого проведення приватизації спиртзаводів планують отримати до бюджету держави по 6-7 млн грн. щороку.