друкувати


Сьогодні у 15 областях України відбулась акція протесту проти продажу землі іноземцям

20 вересня 2019, 18:00

Сьогодні у 15 областях України відбулась акція на знак протесту проти продажу в Україні земель сільськогосподарського призначення іноземцям. Акцію було організовано ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада», повідомляє прес-служба організації.

Повідомляється, що люди разом зі своєю сільгосптехнікою вийшли на узбіччя основних автошляхів України. Всього в акції взяли участь близько 1000 одиниць техніки та понад 15 тис. селян, фермерів та аграріїв.

«Вчора відбувся аграрний форум, на якому президент заявив, що власниками землі в Україні можуть бути лише громадяни України та українські компанії. Але в процесі форуму з’ясувалося, що українські компаній зможуть мати іноземних засновників», – розповів голова ВАР Андрій Дикун.

Він акцентував увагу на тому, що аграрії виступають категорично проти такого підходу:

«Іноземні кампанії мають величезний фінансовий ресурс для купівлі землі та дешеві кредити. Українські аграрії не зможуть з ними конкурувати».

На думку експертів допуск іноземців на цей ринок може викликати відчутне збільшення вартості продуктів харчування. Окрім цього, це може призвести до різкого скорочення кількості робочих місць на селі, зменшення видатків на соціальну сферу та розвиток інфраструктури.

В Україні на аграрний сектор приходиться 17% ВВП та 40% валютних надходжень. Тому не можна ризикувати і ставити цілу галузь під загрозу», – прокоментував Андрій Дикун.

І додав:

Ми звертаємося до президента, щоб прояснити питання про власників українських компаній, до парламенту. І звертаємося до українського народу, бо питання української землі стосується кожного».

Нагадаємо, що сьогодні уряд оприлюднив законопроект про ринок землі.