друкувати


Іноземних інвесторів не варто впускати на український ринок землі щонайменше 10 років – Агро-продовольча Рада

17 вересня 2019, 13:16

Перше, що станеться після початку дії закону про відкриття ринку землі, якщо такий прийме парламент – це громадський спротив наданню землі іноземцям. Про це під час земельного віче щодо бачення агросектором цивілізованого ринку землі зазначив Іван Слободяник, голова комітету «Асоціації фермерів і приватних землевласників України», голова «Агро-Продовольчої Ради».

Іван Слободяник нагадав приклад Литви, де після запровадження ринку землі було запроваджено 10 років обмежень для іноземців, а також досвід Польщі, де нині популярним є питання запровадження обмежень для закордонних інвесторів.

Також Слободяник зазначив, що вагомою проблемою на шляху реалізації земельної реформи є низька готовність банківської системи кредитувати власників землі під доступні та коректні для бізнесу відсотки.

Коли ми говоримо про капіталізацію і звертаємо увагу у першу чергу на власників паїв та їхні потреби, ми неправильно говоримо. Бо першу роль займають у цьому процесі фермери, дрібні підприємства агробізнесу, які працюватимуть на придбаних землях. Сьогодні система кредитування для фермерських господарств практично не працює в Україні. Я підрахував, що якщо вартість землі, буде складати, припустмо, 50 тис. грн, 6363 грн. на гектар буде вартість кредиту в банку – це дуже багато для фермера, – сказав Іван Слободяник.

Нагадаємо, що за даними Міністерства фінансів України, у  бюджеті на 2020 рік для підтримки запуску земельної реформи передбачено 4,4 млрд грн.