друкувати


Рада внесла закон про заборону зміни цільового призначення рекреаційних земель — офіційно

3 червня 2016, 07:53

Прийнято проект Закону № 4740 від 31.05.2016 «Про внесення змін до розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України щодо встановлення мораторію (заборони) на зміну цільового призначення земельних ділянок рекреаційного призначення».

Ініціатори законопроекту- Мельничук Іван Іванович (VIII скликання); Сольвар Руслан Миколайович (VIII скликання); Розенблат Борислав Соломонович (VIII скликання)

Головний комітет — з питань аграрної політики та земельних відносин.

«На сьогодні у містах та інших населених пунктах залишається усе менше привабливих для житлової та громадської забудови земельних ділянок. А тому у цій ситуації певні ділки зосереджують свою увагу на можливість забудови земель під парками, скверами, відкритими спортивними площадками, стадіонами, іншими місцями для відпочинку людей.

У 2011 році з метою недопущення масовим проявам зміни цільового призначення земель рекреаційного призначення та збереження об'єктів, розташованих на цих землях, Верховною Радою України прийнято Закон № 3159-VI "Про мораторій на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення в містах та інших населених пунктах" строком дії на 5 років.

Попри великий жаль, упродовж останніх цих 5 років ситуація у питаннях забезпечення збереження та охорони земельних ділянок зелених зон, зелених насаджень та під об'єктами фізичної культури і спорту кардинально не змінилася, відповідне законодавство не прийнято.

Як показує сьогодення, нові парки, сквери практично не створюються у зв'язку з відсутністю вільних земель та коштів у місцевих бюджетах, а будівництво так званих нових, доступних для населення спортивних об'єктів, в основному зводиться до реконструкції окремих малих спортивних майданчиків на місці попередніх стихійних.
Напроти, у містах "ростуть залізобетонні хащі", в процесі інвентаризації органами місцевого самоврядування зелених зон їх площа різниться з попередньою у сторону зменшення.

Отож постає питання майбутнього цих земель та об'єктів, розташованих на них, забезпечення належних умов для активного відпочинку та оздоровлення наших громадян.

З огляду на це, вбачається за необхідне введення заборони на зміну цільового призначення окремих земельних ділянок рекреаційного призначення», — йдеться в пояснювальній записці.