друкувати


Міністр Тимофій Милованов: Всі 35 варіантів запуску ринку землі вже готові, більш-менш…

4 вересня 2019, 12:30

«Всі 35 варіантів запуску ринку землі вже готові, більш-менш. Адже над запуском ринку працювали давно. Ми знаємо, які можуть виникнути помилки чи позитивні нюанси – це все відомо. Ринок землі не почався з України. Є досвід інших країн, як і приклади помилок та наслідків. Цей досвід вивчений», – заявив міністр економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов в ефірі програми «Сніданок з 1+1».

Нагадаємо, Милованов вже розповідав в інтерв'ю AgroPolit.com про необхідні кроки, які мають бути зроблені профільним міністром та урядом для покращення економічного становища в Україні.

За його словами, Україні сьогодні потрібно менше боятися щось робити, більше розвивати економіку. Саме для пришвидшення темпів розвитку, а також для вирішення низки інших актуальних питань і об’єднали Мінагрополітики та МЕРТ:

По-перше, нам потрібно запустити ринок землі. По-друге, нам потрібно переформатувати темпи розвитку галузей. Ми маємо створити умови, в яких економіка розвивається швидко, включно з аграріями. Чому з аграріями? Тому що сьогодні, це одна з найдинамічніших за темпами розвитку галузей України. Вони ведуть за собою інших. Якщо порівнювати зростання АПК на тлі зростання країни, воно більше за 10 %, тому АПК у нас – флагмани росту», – заявив Милованов.

Новообраний міністр повідомив, що до відкриття ринку землі потрібно ретельно готуватися.

«До ринку землі потрібно довго готуватися. І ми його, як країна, довго готували. Ми трохи відстаємо від сусідів (я маю на увазі Польщу), вони трохи швидше провели економічну реформу. Тому живуть «трошки» краще. І ми маємо їх наздоганяти», – повідомив міністр економічного розвитку, торгівлі і сільського господарства.

Милованов також впевнений, що в країні потрібно змінювати правила гри. Ідея полягає в тому, щоб створити однакові, конкурентні правила для всіх: від малих фермерів до великих агрохолдингів чи інших організацій: «Зробити це думаємо за допомогою інституцій, які будуть надавати гравцям необхідне фінансування».