друкувати


МХП планує постачати на ринок Японії щонайменше 500 т м’яса птиці в місяць

2 вересня 2019, 07:10

МХП планує постачати на ринок Японії щонайменше 500 т м’яса птиці в місяць. Про це в ексклюзивному коментарі AgroPolit.com повідомив заступник голови правління з комерції  МХП Сергій Іванов, коментуючи погодження Україною ветеринарного сертифікату для експорту у Японію. 

Він розповів у чому перспективність і специфічність ринку Японії для птахівників. «Минулого року ця країна імпортувала близько 570 тис. т м’яса птиці. Але Японський ринок досить специфічний та дуже вимогливий. Специфічний, адже культура споживання м`яса птиці  значно відрізняється від європейців чи споживачів з Близького Сходу. У Японії більш за все цінується так зване червоне м'ясо птиці тобто продукти з ніжки (м’яса нефілейної групи) і  ця група безумовно перспективна і цікава для експорту МХП до Японії», – каже він.

Сергій Іванов спрогнозував, як отримання дозволу позначиться на експортній політиці МХП. 

Протягом найближчих 3-4 місяців ми разом з нашими японськими партнерами  будемо відпрацьовувати на виробництві декілька продуктів, що повинні і будуть на 100% відповідати високим стандартам японських споживачів. Цього року почнемо з тестової мінімальної поставки (1-2 контейнера), щоб разом зрозуміти та підтвердити рівень відповідності  вимогам по якості. В подальшому поступово нарощуватимемо експорт. За 8-10 місяців  МХП планує збільшити об’єми постачання на ринок Японії орієнтовно до 500 тонн м’яса птиці в місяць поступово нарощуючи до 1 000 т. Ключова ставка в стратегії завоювання ринку – підтверджена нашими партнерами гарантована висока якість та екологічність продуктів, що визнали вже більше 65 країн світу, – ділиться планами Сергій. 

За словами заступника голови правління з комерції  МХП – вимогливість японського ринку полягає у культурі споживання і ставленні до поставок товарів на їхній внутрішній ринок.

Якщо, наприклад, вони говорять, що їм потрібно індивідуально пакетовані шматочки м’яса з певною вагою– воно має бути саме в такій специфікації, не більше і не менше. Тому зараз ми активно вивчаємо усі вимоги і обов’язково врахуємо їх, перш ніж здійснювати поставки продукції на японський ринок. МХП зацікавлений працювати на ринку Японії, адже він дуже  перспективний як з точки зору маржинальності, так і споживання на душу населення. Імпорт продукції птахівництва у них один із найбільших у світі, – підсумував він.

Нагадаємо, що Україна поставила на зовнішні ринки у 2018 році 326,793 тис. т м’яса бройлерів, при цьому  птахівництво заробило для країни $503 млн валютної виручки.

ТОП-7 компаній експортерів можна переглянути у рейтингу  на AgroPolit.com. Лідер з виробництва м’яса птиці на внутрішньому ринку, а також реалізації на експорт  — агроіндустріальний холдинг МХП.