друкувати


Портовики пікетують Кабмін – вимагають знизити виплату дивідендів до бюджету з 90% до 30%

21 серпня 2019, 12:00

Уряд і Мінфін закликають знизити нормативи з відрахування до бюджету дивідендів українськими портами та АМПУ з нинішніх 90% до 30%. Про це йдеться у тексті звернення (є у розпорядженні AgroPolit.com) на адресу керівників цих відомств за підписом президента асоціації портів України «Укрпорт» Крука Ю.Б., голови Профспілки робітників морського транспорту «Морського порту «Чорноморськ» Бризгалова С.О. та інших за дорученням портовиків галузі та профспілок морських портів (Одеський, Южний, Чорноморський, Ізмаїльський та Маріупольський).

З відповідною вимогою і зверненням під стіни КМУ сьогодні на пікет прийшли працівники та представники профсоюзів портів.

Постанову № 364 про збільшення виплати у бюджет частки дивідендів держпідприємствами уряд прийняв ще 24 квітня 2019 року. Відповідно до неї, держпідприємства, які в 2018 році отримали чистий прибуток у розмірі понад 50 млн грн до 1 липня 2019 року мали віддати у бюджет 90% від чистого прибутку.

Як пояснив AgroPolit.com Сергій Бризгалов, дана постанова «ставить на коліна» державні підприємства і приводить їх до банкрутства.

Руйнівне для розвитку морських портів рішення про відрахування 90% дивідендів Кабмін ухвалив 24 квітня цього року. І воно вже започаткувало технічне й конкурентне знищення портової галузі України. На останнє звернення «Укрпорт» з цього питання до президента України Володимира Зеленського (13.06.2019, №274) надійшла відповідь, що лист передано в Кабмін для розгляду і підготовки рішення. Тому ми ще раз прийшли нагадати уряду наші вимоги: зниження ставки виплати дивідендів у бюджет до 30% і норматив з нульовою ставкою для портів в акваторії Азовського моря (Бердянськ і Маріуполь). Це ключові вимоги. Сподіваємося, у них нарешті проснеться совість", — каже він.

Більше про наслідки дії урядової постанови на портову галузь та вимоги пікетувальників до КМУ дивіться у відеокоментарі Бризгалова та у тексті поданого до КМУ звернення.