друкувати


Від сьогодні діє заборона на вилов азово-чорноморських кефалей

20 серпня 2019, 15:00

З 20 серпня розпочинається заборона на промисловий та любительський вилов азово-чорноморських кефалей у період їхнього масового нересту. Про це повідомляє прес-служба Держрибагентства.

«Враховуючи рекомендації Одеського центру ПівденНІРО, заборона триватиме з 20 серпня по 10 вересня у північно-західній частині Чорного моря та причорноморських лиманах в зоні діяльності Чорноморського басейнового управління. А також у Шаболатському (Будацькому) лимані, частині Сухого лиману та р. Дунай, включаючи її передгирловий простір (від Старостамбульського гирла до Білгородського каналу включно і на 10 км вглиб Чорного моря). Про це йдеться у відповідних наказах Чорноморського та Одеського рибоохоронних патрулів», – ідеться у повідомленні.

Основна мета заборони – створити оптимальні умови для відтворення азово-чорноморських кефалей.

Розрахунок за незаконний любительський вилов кефалі буде здійснюватися відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. №1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за один екземпляр кефалі становить 595 грн", – додали у відомстві.

Держрибагентство закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись встановлених обмежень. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію»: 0 (800) 50-52-50.

Довідкова інформація:

До азово-чорноморських кефалей належать три види риб: гостроніс, лобан та сингіль. Кефаль вважається однією з найкрасивіших і швидких риб Чорного моря. Це зграйний вид риби, який віддає перевагу теплій воді. Вона не вимоглива до кисневого балансу і солоності води. Життя кефалей проходить у морях, затоках, лиманах і гирлах річок.