друкувати


Чому зняття мораторію на землю може стати розчаруванням, як і приватизація у 90-х, – експерт

19 серпня 2019, 10:45

Створення ринку землі в Україні без погодження цього питання з українськими селянами, а також відсутністю аудиту земельних ділянок та відповідної інфраструктури, може спричинити таке ж саме розчарування серед населення, як це відбулося й під час «великої приватизації» у 1990-х. Про це в коментарі «Інформатору» заявив політолог Олексій Якубін. 

За його словами, необхідно говорити не тільки про операції купівлі-продажу землі, а й про інфраструктуру, яка цей процес супроводжуватиме.

«Нюанс полягає в тому, що коли у нас говорять про ринок землі, то зводять лише виключно до купівлі-продажу землі. Фактично, ринок землі – це набагато складніша конструкція. Це конструкція, яка передбачає регулювання, наприклад, землеобігу, якості землі, створення спеціального Земельного банку», – сказав Якубін.

Він наголосив, що жодної із цих інституцій у нас немає, в Україні є мільйони гектарів так званої відумерлої спадщини, і ніхто не знає, що там відбувається.

І на тлі цього, коли в нас немає реальних механізмів контролю регуляції ринку землі, говорити про те, що ми будемо готові продавати землі – це, по суті, говорити, що прийдуть транснаціональні корпорації і через різних підставних осіб скуплять українську землю. Насправді, це просто віддавати величезний ресурс, який ще є в Україні, який поки що використовують українські селяни, котрі здають його в оренду, отримують за це кошти. Це просто віддавати землю на поталу транснаціональним корпораціям. По факту, це просто базар, а не ринок землі", – сказав експерт.

Нагадаємо, що стало відомо, хто з представників нового уряду підтримує земельну реформу.

Також нагадаємо деталі законопроекту концепції та законопроекту про ринок с/г землі від президента.