друкувати


Земельний проект Твіннінг завершився — прес-служба

1 лютого 2016, 12:28

У Києві відбулася заключна прес-конференція фінансованого Євросоюзом проекту Твіннінг «Допомога у розвитку відкритого і прозорого ринку сільськогосподарських земель в Україні». Про це повідомляє прес-служба ЄС  в Україні.

Бюджетом проекту становив 1,8 млн євро, реаалізував його спільний нідерландсько-німецько-литовський консорціум.

Проект було спрямовано на створення в Україні дієвого ринку землі з одночасним отриманням фермерами стимулів для інвестицій в покращення технологій виробництва і підвищення продуктивності своїх земель. У довгостроковій перспективі , вважають фахівці, це допоможе залучати інвестиції та заохотить розвиток аграрного сектору – одного з найперспективніших для України. Уже тепер сільськогосподарська продукція становить 37% всього українського експорту.

«Ми спрямовуємо свої зусилля на створення умов для розвитку прозорого ринку сільськогосподарських земель в Україні. Завдяки проекту ми маємо низку напрацювань у сфері удосконалення земельного законодавства на основі найкращих практик ЄС, — каже заступник міністра аграрної політики Рутицька.

У рамках проекту європейські експерти надавали підтримку та консультації з питань інституційного забезпечення земельних відносин в Україні, створення та розвитку необхідної інфраструктури для повноцінного запуску ринку земель сільськогосподарського призначення, приведення національного законодавства у відповідність до законодавства ЄС та підвищення кваліфікації українських фахівців. Окрему увагу було приділено відкритості та прозорості земельних відносин. Проектом було організовано 48 місій європейських експертів до України, проаналізовано чинне українське законодавство у земельній сфері, надано коментарі до поточних законопроектів. Навчання з пріоритетних тем земельних відносин пройшли 70 фахівців з апарату Держгеокадастру та його територіальних органів з усієї країни. За участю європейських фахівців було розроблено посібники та навчальні матеріали, які дозволять забезпечити сталість результатів проекту у майбутньому. Крім того, 36 українських спеціалістів брали участь у навчальних поїздках до країн консорціуму та Іспанії.

За словами Костянтина Ващенко, Україна є лідером серед країн-сусідів ЄС за кількістю проектів Твіннінг. 37 їх уже реалізовано, сім актуальні нині. Костянтин Ващенко підкреслив, що в контексті реалізації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом проект «Допомога у розвитку відкритого і прозорого ринку сільськогосподарських земель в Україні» є особливим як для Держгеокадастру, так і для України в цілому в рамках впровадження комплексних реформ.

AgroPolit.com