друкувати


На Херсонщині – рекордний урожай пшениці

11 липня 2019, 13:00

Цьогоріч на Херсоншині очікується більший урожай, ніж торік: у 2018-му він сягнув за 1,9 млн тн, а цьогоріч має перевищити 2 млн т. Про це заявив заступник директора департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації Андрій Недєлько, повідомляє «Голос України».

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України затвердив вимоги до банків, через які здійснюватиметься фінансування АПК в межах проекту з Європейським інвестиційним банком на €800 млн. 

Повідомляється, що в регіоні жнива ранніх зернових «перетнули екватор»: з 450 тис. га озимої пшениці, озимого та ярого ячменю (а це 67% площ) уже зібрали понад 1,5 млн т зерна. 

«Результати надихають: за даними Департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації, врожайність зернових сягає в середньому 33 центнерів з гектара. А це на 4-5 центнерів більше, ніж торік. Звісно, не обійшлося без втрат внаслідок червневих злив із буревіями, але вони компенсувалися щедрішою віддачею гектарів завдяки тій самій волозі — як довгоочікуваному подарунку з небес. Тому й урожай, за прогнозами експертів, очікується більший: у 2018-му сягнув за 1,9 млн т, а цьогоріч має перевищити два мільйони тонн. Хоча оцінки дуже різняться — від 2,1 до 2,4 млн т, — каже Андрій Нєдєлько.

Але без «ложки дьогтю в бочці меду» для аграріїв краю таки не обійшлося. На багатий ужинок зреагували перекупники, збивши ціну на озиму пшеницю до мінімуму.

Ще наприкінці травня ціна тонни озимої пшениці становила в еквіваленті $200. Та щойно почалося збирання врожаю і стало зрозуміло, що на намолоти скаржитися не доводиться, як закупівельну ціну навіть на продовольче зерно третього класу моментально знизили до 140 $/т. А це на межі собівартості", — наголошує Микола Шмигирівський, заступник директора сільгосппідприємства «Новопавлівське», що у Нижньосірогозькому районі Херсонщини.

Він каже, що перекупники намагаються нажитися на тих господарях, котрі вимушені частину збіжжя продавати «з коліс», заледве не з бункерів комбайна, аби мати гроші на купівлю пального й оплату праці комбайнерів».