друкувати


«Тіньове» пальне найбільше споживають в агробізнесі та промвиробництві

26 червня 2019, 09:26

Провідними галузями за кількістю споживання тіньового пального є агробізнес України та промислові підприємства – як фермери, так і великі компанії. Про це пише Latifundist.

Нагадаємо, що бізнес в Україні, особливо малий, не готовий до введення ліцензування зберігання палива, яке має набути чинності з 1 липня. 

«Різниця в тому, що багато фермерів готові купувати дешеве пальне сумнівного походження за готівковий розрахунок. А великі агропідприємства змушені шукати готівку, щоб розрахувався з тими ж фермерами за зерно або послуги. Тому у багатьох нафтотрейдерів популярна послуга фіктивного документального продажу палива», – пише видання.

Зазначається, що з огляду на нові правки до Податкового Кодексу та критерії для акцизних складів, «обнал» тепер «піде» через фермерів 4-ї групи ФОП.

Для того щоб зареєструвати акцизний паливний склад, ФОПу 4-ї групи треба постаратися якимось дивом спожити 10 000 м³ палива, а це 10 млн л. Для всіх інших підприємств 2-го критерію – обсяг резервуарів понад 200 м³ або споживання більше 1000 м. Також обмеженій кількості підприємців можна буде перевести в готівку через паливо до 1 млн л на рік у державних або комунальних підприємств, які дотуються з державного бюджету. Таким підприємствам ліцензію для зберігання палива взагалі отримувати не треба, власне, як і реєструвати акцизний склад", – пише видання.

Також додається, що обсяг тіньового ринку дизельного палива в Україні стартує приблизно від 20%. Ринок «тіньового» скрапленого газу – понад 40%. Ці цифри видають податкові органи, виходячи зі статистичних даних.

Згідно з матеріалом, ідея введення ліцензій полягала в ідентифікації точок продажу і зберігання палива. Таким чином планували викорінити нелегальні «підколодні» заправки і нафтобази.