друкувати


На Херсонщині майже на 1/3 зменшилися площі під рисом через подорожчання води

25 червня 2019, 12:00

У Херсонській області через подорожчання води для зрошення аграрії значно скоротили площі для вирощування рису та сої. Про це повідомляє департамент агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації.

Нагадаємо, що на Херсонщині аграрії впроваджують нові технології вирощування риcу, щоб заповнити «нішу рисівництва».

За даними департаменту агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації, посіви рису в краї заледве дотягнули до 5,6 тис. га, тоді як минулого року вони перевищували 7,8 тисячі. Площі скоротилися в усіх «рисівницьких» районах — Голопристанському, Каланчацькому, Скадовському. 

Не складно підрахувати, що за середньої врожайності у 5,7 т рису-сирцю з гектара його недобір під час «білих жнив» може перевищити 12,5 тис. т. А це вже удар по національному ринку з перспективою зростання цін на рисову крупу. Адже саме Херсонщина забезпечує постачання понад половини вітчизняного рису. Та власники плантацій переконують, що іншого виходу в них немає. Адже транспортування дніпровської води для поливу подорожчало на третину, тоді як оптові закупівельні ціни рисової крупи залишаються на рівні торішніх", – ідеться в повідомленні.

Меншими будуть на Херсонщині й цьогорічні обсяги збирання сої, яка на степовому півдні України теж потребує зрошення. Торік площі під цю культуру з величезним експортним потенціалом становили майже 110 тис. га, а нині заледве дотягують до 90 тис., каже заступник директора департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Андрій Недєлько.

Відповідно, очікуваний недобір — майже п’ята частина від торішнього врожаю сої.