друкувати


Названо суму компенсації, яку можна отримати за забій свиней з АЧС

25 червня 2019, 07:30

Середня вартість компенсації на свиню вираховується регіонально з розрахунку середньої вартості від ціни в регіоні. Орієнтовно – в межах 30-35 гривень за кілограм. Зазвичай ця ціна не перевищує 85-90% від ринкової ціни. Про це заявив національний консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Олександр Ревнівцев, повідомляє ГолосUA. 

Нагадаємо, що через накопичені проблеми, які не вирішуються, галузь вітчизняного свинарства за 2-3 роки практично зникне.  

Він зауважив, що ветеринарній службі в Україні дуже складно контролювати всі домогосподарства. Із загального поголів’я 6 млн свиней, які є на території України, кількість свиней у приватному і промисловому секторі розподіляється приблизно 50 на 50. Тобто, більше ніж 2,5 млн поголів’я свиней у приватному секторі. Це близько 1 млн власників, тобто 1 млн домогосподарств.

Нашій ветеринарній службі у тому стані, як вона є, всі ці 1 млн домогосподарств контролювати дуже складно, інформація про здоров’я тварин в особистих підсобних господарствах захищена принципами приватної власності. А сало, як особливий, різноманітний, унікальний національний продукт може дати тільки приватний сектор. При цьому саме там кількість свиней за останні 10 років скорочується, але у процентному співвідношенні кількість збільшується у промисловому. І ось це скорочення якраз і може призвести до того, що ми можемо втратити ще близько 1 млн голів свиней за 5 років у приватному секторі – там багато спалахів АЧС, там не займаються біобезпекою, інформацію про це дуже важко донести, люди сприймати її не хочуть. Це і є основною проблемою зменшення поголів’я", — розповідає експерт.

Ревніцев сказав, що українські селяни, які тримають свиней, найчастіше або не знають, що їм належить компенсація за забій свиней з АЧС, або не користуються цією компенсацією.

Хто б не прийшов до них – інспектор ветеринарної служби, дільничний лікар, вони все одно повинні знати, що в Україні присутні компенсації за вилучених свиней в приватному секторі. Приватному сектору компенсації виплачуються майже 100%, а підприємцям лише 1,5% виплачено компенсацій. Умови компенсації підприємцям в Україні поки дуже складні. Зазначу, що товарна вага – 100 кг. Середня вартість компенсації на свиню вираховується регіонально з розрахунку середньої вартості за кілька місяців, це від ціни в регіоні. Приблизно в межах 30-35 гривень за кілограм. Зазвичай ця ціна, що теж погано, не перевищує 85-90% ринкової. І от проблема: людям простіше приховати факт загибелі тварини, порізати її і реалізувати, свідомо розуміючи, що м’ясо хворої тварини буде відправлено в іншу точку України", — зазначає фахівець.