друкувати


Німеччина допоможе Україні адаптувати АПК до змін клімату, – Мінагрополітики

31 травня 2019, 12:00

Німеччина допоможе Україні адаптувати АПК до змін клімату: діяльність проекту буде направлено на підготовку аналітичних робіт та досліджень, розробки плану дій та напрацювання практичних рекомендацій з адаптації до зміни клімату на рівні об’єднаних територіальних громад та агровиробників. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики

Нагадаємо, що в Україні у рамках Міжнародної кліматичної ініціативи буде розроблено проект з адаптації лісового господарства до змін клімату.

Повідомляється, що 29 травня відбулася робоча зустріч щодо запуску кліматичного компоненту проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» (АПД), основним пріоритетом якого буде підтримка уряду України в питаннях адаптації агросектору до зміни клімату.

Участь у заході взяли заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, представники Мінагрополітики, керівник проекту АПД Фолькер Зассе, керівник кліматичного напрямку проекту Юлія Огаренко.

Сільське господарство в Україні є однією з ключових, і, водночас, ризикованих галузей економіки. Тому для Мінагрополітики питання пом’якшення наслідків від зміни клімату в аграрному виробництві є дуже важливим і актуальним. Наразі міністерство спільно з ФАО опрацьовує Стратегію адаптації до зміни клімату сільського, лісового та рибного господарств України до 2030 року. Проте, крім загальностратегічних питань, ми хочемо отримати практичні рекомендації з міжнародного досвіду щодо адаптації сільського господарства до зміни клімату", — зазначила Олена Ковальова.

Під час зустрічі було презентовано план роботи проекту «Німецько-український агрополітичний діалог» у галузі адаптації агросектору до зміни клімату, зокрема, офіційний запуск проекту планується на другу половину червня. Також буде створено робочу групу з питань імплементації стратегії адаптації сільського господарства до зміни клімату в Україні, в яку увійдуть фахівці Мінагрополітики, Мінприроди та експерти інших профільних організацій.

Так, діяльність проекту буде направлено на підготовку аналітичних робіт і досліджень, розробки плану дій та напрацювання практичних рекомендацій з адаптації до зміни клімату на рівні об’єднаних територіальних громад та агровиробників.

Окрім того, в рамках роботи проекту планується провести низку заходів для представлення німецького досвіду з питань  адаптації до зміни клімату сільського господарства для викладачів, молодих вчених, студентів аграрних університетів.