друкувати


Приватні домашні електростанції обріжуть вже у 2019-му

22 травня 2019, 12:00

Потужності та прибутки сонячних електростанцій домогосподарств обріжуть. Недавно ухвалений закон 8449-д обмежить можливість українців отримувати зелений тариф. Про це йдеться у блозі Економічної правди.

Нагадаємо, Рада ухвалила відповідний законопроект наприкінці квітня.

У блозі зазначається, що такий висновок дозволяють зробити аналіз тексту закону.

Нижче — передбачене законом формулювання порядку встановлення зеленого тарифу для домашніх електростанцій.

Зелений тариф на електричну енергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками приватних домогосподарств, встановлена потужність яких не перевищує 50 кВт, за умови їхнього розташування на дахах та/або фасадах будівель та інших капітальних споруд, встановлюється на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року, помноженого на коефіцієнт зеленого тарифу для електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками приватних домогосподарств, встановлена потужність яких не перевищує 50 кВт, за умови розташування на дахах та/або фасадах будівель та інших капітальних споруд.

Читаючи цей фрагмент закону, варто розуміти кілька важливих особливостей встановлення зеленого тарифу для домогосподарств.

Тепер моделюємо поведінку співробітників НКРЕКП, які наприкінці цього кварталу будуть змушені виконувати новий закон, підготувати та ухвалити нову постанову про встановлення зеленого тарифу для домашніх СЕС.

Здебільшого це розумні люди, які знають, що закон не має зворотної сили. Порушення закону може мати конкретні наслідки для них особисто на відміну від порушення конституційних принципів, які заклали у законі депутати.

Не оминуть можливості поквитатися з набридливими власниками домашніх СЕС і обленерго. Вони просто вкажуть на положення закону, щоб зайвий раз покаламутити воду.

Це означає, що споживачам доведеться підписувати нові договори, переробляти обрізан проекти домашніх СЕС та знову їх затверджувати. При цьому завжди знайдуться ті, хто буде пропонувати вирішити питання", — йдеться в повідомленні.

Автори блогу зазначають, що настає епоха розкуркулення 10 тисяч власників домашніх СЕС, які мали необережність повірити у серйозність намірів держави щодо розвитку відновлювальної енергетики. Йдеться про українців, які вклали у домашні СЕС 180 млн євро.