друкувати


Одне з ключових завдань у 2019 році - зупинити тіньове використання с/г земель, особливо державних і комунальних, - експерт

3 травня 2019, 16:05

Щоб зупинити тіньове використання с/г земель, особливо державних і комунальних, потрібно виконати комплексну інвентаризацію земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, разом із наповненням Державного земельного кадастру. Саме такий крок (серед 8 інших) очікують від вищого керівництва держави у 2019 році. Про це написав у своєму блозі на AgroPolit радник з питань бізнес-середовища та земельної реформи групи стратегічних радників для підтримки українських реформ при уряді Олександр Шкурла.

Детальніше про це, а також перелік необхідних кроків, які уряду необхідно зробити для реформування АПК — читайте тут.

Як повідомив Шкурла, реформу землекористування варто здійснювати, опираючись на основу «Стратегії покращення механізму управління у сфері використання та охорони державних сільгоспземель».

З 2017 року державні землі досягають 10,4 млн га (мінус 1,5 млн га переданих ОТГ), із котрих 3,2 млн га земель в постійному користуванні державних підприємств, 2,5 млн га земель запасу та решта 4,7 млн га земель мало би бути орендованих. Державні сільгосппідприємства неефективно використовують державну землю, через договори про спільний обробіток можуть запроваджувати тіньове використання земель, — пише олександр Шкурла.

Також радник вважає, що керівництву країни потрібно забезпечити дешеве фінансування розвитку сільського господарства в рамках державної допомоги (враховуючи покупку сільгоспземлі). Концепція дешевого кредитування сільгоспвиробників буде завжди справедливішою і доступнішою більш широкому колуохочих, ніж роздача грантів тільки деяким аграріям. Вибір пріоритетних галузей державними чиновниками завжди був суб’єктивним. Потрібно зважати, щоб державна допомога не призвела до деформації ринка сільгоспвиробників. Безповоротна державна допомога може бути справедливою, але тільки та, що розрахована від кількості оброблених гектарів (до певної межі) та призначена для всіх сільгоспвиробників.