друкувати


В Україні зміняться вимоги до виробництва фруктових джемів та подібних продуктів

25 квітня 2019, 12:00

24 квітня відбувся круглий стіл «Впровадження європейських вимог до фруктових джемів та подібних продуктів» за організації Мінагрополітики спільно з проектом Європейського Союзу «Підтримка сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні». Участь у заході взяли представники Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, Проекту ЄС, галузевих об’єднань, профільні виробники та імпортери. Про це повідомляє прес-служба уряду.

Нагадаємо, Раду зацікавила практика Ізраїлю маркувати продукти харчування.

Захід відбувся з метою презентації учасникам порівняльного аналізу європейських вимог та національного законодавства щодо виробництва фруктових джемів та подібних продуктів, а також для пошуку спільних рішень щодо імплементації європейських вимог до української джемової продукції. Зокрема, для розробки нормативного акта про нові вимоги до такої продукції необхідно проаналізувати технологічні особливості процесів виробництва, визначити можливі ризики, які можуть виникнути із впровадженням європейських вимог у національне законодавство, а також встановити комунікацію із зацікавленими сторонами (виробниками, імпортерами, галузевими об’єднаннями).

«Сьогодні розпочато важливу роботу, яка є черговим кроком із впровадження європейських стандартів до продукції українського виробництва. Результатом цієї роботи має стати низка переваг для всіх учасників ринку. Виробники отримають конкурентні переваги як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку, зокрема розширять коло потенційних споживачів власної продукції. А споживачі, відповідно – якісну та безпечну продукцію, яка відповідає їхнім очікуванням та вимогам», — зазначив Генеральний директор стратегічного планування та євроінтеграції Олександр Жемойда під час відкриття круглого столу.

Під час заходу було поінформовано про основні принципи європейської системи регулювання виробництва та торгівлі джемами, які базуються зокрема на Директиві Ради 2001/113/ЄС про фруктові джеми, желе, мармелад і підсолоджене каштанове пюре, призначені для споживання.

За результатами зустрічі було вирішено, що усі зацікавлені сторони надішлють до Мінагрополітики пропозиції до нових вимог щодо виробництва джемової продукції. Після їхнього опрацювання експертами міністерства буде проведено наступний захід, на якому буде представлено першу редакцію проекту вимог.