друкувати


АМПУ презентувала інвестиційний проект у порту Рені

28 березня 2019, 16:00

Адміністрація морських портів України представила інвестиційний проект зі створення терміналу скрапленого природного газу (СПГ) у порту Рені. Про це повідомляє прес-служба АМПУ.

Нагадаємо, в порту «Рені» відновлять будівництво зерноскладу та заводу з переробки олійних.

Реалізацію проекту заплановано на період 2020–2025 рр., презентація розміщена на інвестиційному порталі Адміністрації морських портів України investinports.com.

«Ренійська філія Адміністрації морських портів України розглядає можливість залучення інвесторів для реалізації проекту державно-приватного партнерства зі створення терміналу для приймання, накопичення, зберігання та бункерування суден скрапленим природним газом у морському порту Рені. Проект передбачає будівництво СПГ-терміналу та плавпричалу для бункерування суден на території т.зв. «Бази технічного обслуговування» морського порту Рені», — йдеться у повідомленні.

В АМПУ зазначили, що розташування СПГ-терміналу у спеціальній економічній зоні «Рені» та близькість міжнародної траси Одеса—Бухарест робить проект перспективним та вигідним як для держави, так і для потенційного приватного інвестора.

Реалізація інвестпроекту сприятиме зростанню кількості суднозаходів у порт «Рені», а отже — збільшенню надходжень від портових зборів та інших послуг для АМПУ, а також надходжень у бюджети різних рівнів (сплата податків, концесійного платежу) для держави", — наголосили у профільному відомстві.

Крім того, проект матиме значний позитивний вплив на економічну, соціальну та екологічну ситуацію в регіоні за рахунок створення нових робочих місць, модернізації інфраструктури та зменшення шкідливих викидів на внутрішніх водних шляхах України, зокрема, на Дунаї.

В АМПУ зазначили, що створення СПГ-терміналу викликано також необхідністю обладнання станцій бункерування суден зрідженим природним газом у морських портах України. До 2025 року відповідно до Директиви 2014/94/EU в морських портах має бути встановлена достатня кількість СПГ-терміналів. Багато європейських країн використовують зріджений природний газ як паливо для суден вже більше десяти років, що позитивно вплинуло на економічну ефективність морського транспорту і довкілля.

Суден, що працюють на зрідженому природному паливі поки що мало, але їхня кількість постійно збільшується.