друкувати


Визначено переможців гранту для аграріїв на 10 тис. канадських доларів

6 березня 2019, 17:00

8 сільгоспвиробників із південних областей України отримають грант до CAD 10 тис. на реалізацію інноваційних ідей в галузі плодоовочівництва. Такими є результати програми «Малі інноваційні гранти», яку Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва оголосив у вересні 2018 року, інформує прес-служба UHBDP.

Нагадаємо, що США виділить $57 тисяч на гранти українським аграрним вченим.

Повідомляється, що конкурсна комісія отримала 93 заявки, фінансову підтримку одержать 8 виробників з Одеської, Херсонської та Запорізької областей.

«Серед переможців – фермерські господарства, приватні підприємці та ТОВ, які займаються виробництвом сільгосппродукції. В основному це жінки-власниці бізнесу та чоловіки, які покращують умови праці жінок. Усі проекти пов'язані з поліпшеннями процесів на існуючих виробництвах, поліпшеннями, які дають додаткову вартість кінцевого продукту. Кожен проект передбачає придбання обладнання для створення продукту з сировини», – йдеться у повідомленні.

Фермери отримають фінансову підтримку від уряду Канади на:

 – виробництво консервованих салатів;

– сушку фруктів і ягід;

– переробку меду;

– виготовлення соку прямого віджиму;

– раціональну механізацію виробництва часнику на невеликих площах;

– охолодження винограду;

– охолодження фруктів і ягід;

– мийку ягід.

Бюджет бізнес-ідей, які пройшли доу фіналу конкурсу, коливається від 9 до 16 тис. канадських доларів, тому деякі переможці будуть співфінансувати свої проекти.

На даний час підписуються контракти, в березні-квітні 2019 року переможці повинні закупити обладнання, а восени вже почати експлуатацію.

Другий тур «Малих інноваційних грантів» буде оголошено на початку квітня 2019 року, в рамках якого Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва планує надати ще 12 грантів.