друкувати


Назвали умову, за якої українські аграрії отримають до $100 млрд інвестицій

27 лютого 2019, 08:00

Україна має альтернативу залученню кредити МВФ в сумі близько $100 млрд. Про це у блозі «Вільний ринок землі та 6 основних міфів» на AgroPolit.com заявив народний депутат Іван Мірошніченко. 

Нагадаємо, раніше AgroPolit.com проаналізував ключові положення документа «Концепція обігу земель сільськогосподарського призначення». Чим нова редакція від відрізняється від попередньої — читайте за посиланням. Також AgroPolit.com поспілкувався з учасниками ринку і знайшов 5 варіантів документа про обіг земель сільськогосподарського призначення.

За його словами, Україна чекає від МВФ $1,7 млрд траншу в рік, коли може отримувати  $81-100 млрд від земельної реформи.

Мірошніченко переконаний, що відкривати ринок можна за умови рівних умов і конкуренції для всіх учасників ринку. Власники землі, а також ті, хто на ній працює, передусім повинні бути її конкурентоспроможними покупцями. Причому на першому етапі доступ до землі повинні отримати саме українці, а через 7-12 років перехідного періоду — поступово відкривати його для іноземців.

Читати до теми: AgroPolitДетектор: модель ринку землі від Івана Мірошніченка

За цей період українці зможуть скористатися своїм пріоритетним правом та зрівняються у можливостях роботи на землі та її придбанні.

Держава мусить дати людям іпотечний механізм, страхування викупу, інші інструменти, щоб потенційний покупець землі міг самостійно внести при купівлі землі 20-30% від вартості суми, а 70-80% взяти у кредит на 10-15 років під 3-5% річних. Це буде та ж величина оренди, яка сплачується сьогодні на рік — $100-120 за 1 га. Але платити будуть банку за купівлю землі для себе. Це вже зроблено в інших країнах, тож час запускати у нас", — говорить нардеп.

Детальніше із концепцією ринку землі Мірошніченка можна ознайомитися за посиланням.