друкувати


Україна та ОАЕ підписали меморандум про співпрацю в АПК

20 лютого 2019, 18:00

Україна та ОАЕ підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством з питань зміни клімату та захисту навколишнього середовища Об’єднаних Арабських Еміратів щодо співробітництва у сфері сільського господарства та безпечності харчових продуктів. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Нагадаємо, що українськими кондитерськими виробами зацікавилися на Близькому Сході.

Повідомляється, що з української сторони підписантом виступила в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, а з боку ОАЕ – міністр з питань зміни клімату та навколишнього середовища Об’єднаних Арабських Еміратів Тані Аль Зеюді. Підписання відбулось у м. Дубай (ОАЕ) під час ділової поїздки української делегації на міжнародну аграрну виставку «Gulfood 2019».

«Об’єднані Арабські Емірати є важливим партнером для нас в аграрному та харчовому секторі. Україна має намір стати стратегічним партнером ОАЕ для забезпечення продовольчої безпеки цієї країни. Підписання Меморандуму дасть значні можливості нашим країнами суттєво збільшити обсяги двосторонньої торгівлі товарами АПК, розширити товарну номенклатуру, та для поглибленої співпраці у галузі тваринництва та продовольчої безпеки», – розповіла в.о. міністра Ольга Трофімцева.

Також вона відзначила позитивну динаміку двосторонньої торгівлі товарами АПК між Україною та ОАЕ. За її словами, в 2015 році товарообіг аграрними та харчовими товарами між нашими країнами складав $142 млн. А за результатами 2018 року цей показник сягнув трохи більш як $204 млн, з яких $194,3 млн припадає на український експорт.

Я дуже рада заявити, що з кожним роком збільшується кількість українських виробників, які беруть участь у міжнародній щорічній виставці «Gulfood». Минулого року українських учасників було 30, у 2019 році їх вже 69. Також зростає інтерес арабських компаній до українських продуктів і можливостей інвестування", – прокоментувала Ольга Трофімцева.

Пан міністр Аль Зеюді також відвідав український національний стенд, відзначивши високий рівень презентації нашої країни та галузі. Він наголосив, що сторона ОАЕ дійсно зацікавлена в розширенні торгово-економічних відносин та у поглибленні інвестиційного співробітництва. Також він запевнив у готовності сприяти представникам українського малого та середнього бізнесу галузі АПК у знаходженні надійних каналів дистрибуції для збуту товарів у ОАЕ.