друкувати


ЄБРР профінансує в Україні 160 проектів малого і середнього бізнесу

20 лютого 2019, 08:25

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) має намір реалізувати в Україні 160 проектів підтримки малого та середнього бізнесу. Про це заявила керівник напрямку МСБ в Україні ЄБРР Катерина Рігг.

Нагадаємо, що  виробник цукру отримав від ЄБРР $15 млн на будівництво біогазового комплексу.  А в грудні 2018 року банк повідомив про видачу кредиту «Кернел» у сумі $48 млн. 

«На цей рік ми плануємо близько 160 проектів. Ми продовжуємо йти глибше в секторальних напрямках і працюємо більше по тренінгам, модульним курсам. Приміром, в агросекторі великий бізнес працюватиме з університетами, для того щоб організувати курси підвищення кваліфікації», – сказала представник ЄБРР. 

За її словами, з 2010 року кількість супроводжуваних банком консалтингових проектів для трансформації малого та середнього бізнесу досягла 1 тисячі, і найактивнішими стали компанії харчової промисловості та торгівлі. Завдяки цим проектам було створено понад 5 тисяч робочих місць, близько 60% компаній зазначили зростання обороту в рази, 19% компаній вийшли на експорт, а 44% компаній по завершенню першого проекту звернулися за консультаційною підтримкою повторно. 

У банку пояснили, що претендувати на підтримку ЄБРР можуть офіційно зареєстровані компанії з хорошою діловою репутацією, штатом від 10 до 250 співробітників, що працюють понад два роки та більш ніж на 50% належать громадянам України. 

 Банк може надати підтримку представникам всіх сфер економіки, крім алкогольної і тютюнової, військово-промислового комплексу і грального бізнесу. В рамках проектів підтримки ЄБРР залучає консультантів з досвідом роботи понад рік, наявністю не менше трьох успішно реалізованих проектів і команди компетентного персоналу. 

Підтримка передбачає часткову компенсацію фінансових витрат на послуги рекомендованого ЄБРР консультанта до 50% при роботі з місцевими консультантами, що дозволяє бізнесу в середньому заощадити 6-7 тисяч євро. Засоби компенсації ЄБРР виплачує у гривнях на розрахунковий рахунок компанії. При залученні міжнародних консультантів, послуги яких в середньому коштують 60 тисяч євро, компанія платить лише 16% вартості цих послуг, а решту відразу оплачує ЄБРР.