друкувати


Південна Корея хоче співпрацювати з Україною в галузі АПК

11 лютого 2019, 09:30

Україна та Південна Корея використовують лише 10% потенціалу взаємного товарообігу. Однак корейські компанії зацікавлені в посиленні співпраці. Про це повідомив посол Південної Кореї в Україні Лі Янг-Гу, передає Delo.UA.

Нагадаємо, право експорту до ЄС мають 308 українських агропідприємств.

За його словами,провідна південно-корейська компанія в сфері торгівлі зерном готується до будівництва великого зернового терміналу, потужності якого забезпечуватимуть значні обсяги зберігання і переробки вантажів. На даному етапі тривають переговори щодо цього проекту.

Також, у 2018 році корейська компанія SafeusDrone з виробництва дронів домовилася з Національним авіаційним університетом у Кропивницькому про складання цих літальних апаратів. SafeusDrone готова розвивати свій бізнес в аграрній галузі Кіровоградської області, але спочатку хоче промоніторити попит на них, а потім вирішувати, як розвивати проект і налагоджувати тут виробництво. У довгостроковій перспективі, обидві сторони мають інтерес до налагодження виробництва в Україні, оскільки тут хороша база, хороші технології та людський ресурс. У Кореї це коштує дуже дорого. 

У минулому році корейський виробник агротехніки запустив процес складання своєї продукції на базі Запорізького автомобілебудівного заводу Daewoo. Якщо співпраця виявиться успішною, то обороти співпраці в майбутньому буде значно збільшено», — сказав Лі Янг-Гу.

Крім того, зараз корейська компанія вивчає можливості розвитку платформи Smart Farming в Україні. Вже є три пілотні проекти: в Умані та Києві (на базі аграрних університетів з власними теплицями), а також у Львові. Поки ці проекти на стадії тестування, але вони допоможуть визначити їхню технічну здійсненність. У майбутньому ця ініціатива підвищить рентабельність і ефективність фермерських господарств в Україні за рахунок автоматизації процесів і впровадження IT-технологій, зокрема енергозберігаючих. А також дозволить вирощувати органічні овочі та фрукти в теплицях взимку, з метою забезпечення внутрішнього ринку й експорту в європейські країни.