друкувати


Євросоюз розширить квоти для українського м'яса

6 лютого 2019, 15:40

Європейський Союз планує розширити квоти на безмитні поставки з України продукції тваринництва. Про це заявив керівник сектору сільського господарства Представництва Європейського Союзу в Україні Крістіан Бен Хелл, йдеться у повідомленні Української аграрної конфедерації.

Нагадаємо, що аналітики назвали ТОП-5 експортних продуктів України.

«Після набуття чинності Угоди про асоціацію український агропродовольчий експорт до ЄС збільшився на 32%. Наш ринок є пріоритетним для вашої країни. Але в Євросоюзі дуже високі стандарти якості для с/г продукції. Ми робимо все важливе, щоб дати можливість українським продуктам вийти на ринки ЄС. Зокрема, плануємо розширити квоти для поставок яловичини, свинини, продукції птахівництва тощо», – сказав Крістіан Хелл.

Він також акцентував увагу на пріоритетних напрямах на 2019 рік, наближенні законодавства України в сфері розвитку сільського господарства та сільських територій до законодавства Європейського Союзу.

Крістіан Бен Хелл закликав парламентаріїв привернув увагу до законопроекту №9162, який визначає основні принципи аграрного розвитку України та його конкретні напрями. За словами представника ЄС, цей нормативно-правовий акт хоча є рамковим, та, водночас, важливим для реалізації завдань, які ставить Україна в аграрному секторі. Він також є юридичною основою для того, щоб ЄС міг підтримати фінансово розвиток сільських територій у нашій країні.

Крістіан Хелл наголосив, що європейська спільнота вважає не менш актуальними й інші документи. Зокрема, законопроекти, котрі регулюють питання управління земельними ресурсами, запобіганню рейдерства й використання ГМО.