друкувати


Товарообіг України з Китаєм зріс на 14%

25 січня 2019, 17:00

За 11 місяців 2018 року товарообіг України з Китаєм склав $8,82 млрд. Про це повідомив перший віце-прем‘єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів під час зустрічі з надзвичайним та повноважним послом Китайської Народної Республіки в Україні Ду Веєм. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку України.

Нагадаємо, що Президент України Петро Порошенко домовився продовжувати розвиток двосторонньої торговельно-економічної та інвестиційної співпраці з КНР та Бразилією.

«Китай є стратегічним партнером для України, а взаємна торгівля постійно зростає. За 11 місяців 2018 року товарообіг України з Китаєм склав $8,82 млрд, а це більше на $1,1 млрд, ніж за увесь 2017 рік. Нещодавно на найвищому рівні Україна та Китай домовилися, що товарообіг Україна – Китай досягне $10 млрд на рік. Приємно відзначити, що наша робота у цьому напрямку демонструє очевидний прогресс», – наголосив Степан Кубів.

Кубів також додав, такий обсяг товарообігу між Україною та Китаєм підтверджений, зокрема під час Міжурядової комісії зі співробітництва під час візиту до України віце-президента Держради Китаю Ма Кая у 2017 році та під час зустрічі з віце-президентом Держради Китаю Лю Хе у квітні 2018 року.

На зустрічі обговорили стан та перспективи виконання поточних завдань щодо посилення торговельно-економічних відносин Україна – Китай. Передусім тих, що досягнуті під час двосторонньої зустрічі Президента України Петра Порошенка та заступника голови КНР Ван Цішанем у Давосі.

Міністр економічного розвитку подякував за запрошення від китайських колег відвідати Форум міжнародної співпраці “Один пояс – один шлях”, що відбудеться в квітні 2019 року у Пекіні.

Ми маємо дієві інструменти для посилення співпраці, щоб суттєво поглибити співпрацю у ключових перспективних секторах. Передусім, це українсько-китайська Міжурядова комісія, а також спільна участь представників України та Китаю у масштабних подіях, на кшталт Форуму «Один пояс – один шлях», який є ефективним майданчиком для налагодження міждержавного діалогу між нашими країнами", – зазначив Степан Кубів.

Степан Кубів зазначив, що чергове засідання Міжурядової комісії зі співпраці Україна – Китай повинно буде проведене у 2019 році. Адже це дозволить суттєво розширити кількість та ефективність спільних взаємо цікавих та успішних проектів та пришвидшити реалізацію існуючих напрямів співпраці.