В Україні сертифіковано понад 4 млн га лісів
В Україні сертифіковано понад 4 млн га лісів

В Україні станом на січень 2019 року сертифіковано 4,08 мільйона гектарів лісів. Про це, з посиланням на міжнародну некомерційну неурядову організацію «Лісова опікунська рада» (ForestStewardship Council, FSC), повідомляє прес-служба Державного агентства лісових ресурсів України.

Нагадаємо, що у парламенті пропонують  встановити мораторій на експорт паливних дров.

Лісова сертифікація – оцінка відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Метою лісової сертифікації є забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства шляхом виконання відповідних загальновизнаних і таких, котрі заслуговують на довіру, стандартів.

Екологічно збалансоване і відповідальне ведення лісового господарства передбачає заготівлю лісоматеріалів та іншої лісової продукції за одночасного збереження біорозмаїття та продуктивності лісів, природних екологічних процесів.

Проведення сертифікації здійснюється акредитованими на міжнародному (чи національному, на підставі схвалених міжнародних процедур) рівні організаціями. Такі процедури сертифікації гарантують незалежність, неупередженість та об’єктивність оцінки ведення лісового господарства у будь-якій країні. Наразі така сертифікація діє у 84 країнах світу.

Заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар наголосив, що майже всі з FSC-сертифікованих лісів держави перебувають у підпорядкуванні відомства.

Близько половини підпорядкованих Держлісагентству лісів на сьогодні вже сертифіковані. За останні роки ми значно збільшили площу сертифікованих лісів. Високий відсоток міжнародної сертифікації мають, так би мовити, лісисті області України. І ми будемо продовжувати цю роботу. На жаль, у південних і східних областях сертифікація не відбувалася у зв’язку з відсутністю фінансування", – заявив Володимир Бондар.

Також він зазначив, що наприкінці минулого року міжнародний акредитаційний сервіс (Accreditation Services International, ASI) перевірив діяльність аудиторських компаній, які надають сертифікати FSC, не виявивши недоліків.

Це були незалежні аудитори, які на власний розсуд обирали ділянки для перевірки. Вони не виявили жодних недоліків у господарській діяльності державних лісогосподарських підприємств, які виступали об’єктами оцінювання, щодо заготівлі деревини, лісовпорядних даних, документів стосовно зберігання лісопродукції, продажів, ціноутворення, контрактів та іншого. І вони не виявили доказів, які б підтвердили теорію щодо використання санітарних рубок для незаконного видалення здорових дерев", – уточнив заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар.

Зазначимо, що загальна площа лісових ділянок України становить майже 10,4 млн га, зокрема вкриті лісовою рослинністю майже 9,6 млн га. Держлісагентству підпорядковано 7,6 млн га лісів, що становить 73% всього лісового фонду України. Згідно з офіційними статистичними даними, лісистість України становить 15,9% від загальної площі території держави. 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

18 лютого 2019
У березня Держлісагентство запустить пілотний проект електронного реєстру лісорубних квитків
Державне агентство лісових ресурсів (Держлісагентство) України планує в березні запустити пілотний проект електронного реєстру лісорубних квитків....
25 січня 2019
Лісова галузь сплатила 6,2 млрд грн податків, – Мінагрополітики
У 2018 році Державне лісове агентство України сплатило податків та ЄСВ на суму 6,2 млрд грн. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики. ...
23 січня 2019
Схвалено законопроект, який приєднає Україну до Європейського інституту лісу
Сьогодні, 22 січня, на засіданні Кабінету міністрів України схвалено проект Закону України «Про приєднання України до Конвенції про...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...