друкувати


49% українців планують розширювати площу землекористування за рахунок купівлі земель

21 січня 2019, 18:00

Майже 49% українців планують розширювати площу землекористування за рахунок купівлі земель, тоді як 33% вважають такий спосіб росту неприйнятним. Водночас продати свій земельний пай має намір кожен 10-й (10,4%), 23% – не визначилися. Про це йдеться в матеріалі «Портрет земельного власника й очікувані ціни на землю» на АgroРolit.com.

Нагадаємо, що Всеукраїнське опитування місцевих рад (різних рівнів), проведене AgroPolit.com спільно з громадським рухом (ГР) «Кріпак», показало: лише 10 рад виступає за зняття мораторію на продаж с/г земель!

Більше про результати дослідження дивіться на «Карта громад: земельний мораторій»  (ви також можете проголосувати, перейшовши вниз по карті та залишити свій голос в онлайн-опитуванні).

Згідно з отриманими даними, лише 10% українців готові продавати земельні паї (за ціною від $6 до 12 тис), а купувати – майже половина ($1 – 2,5 тис.). Це ключові точки результатів опитування готовності населення до земельної реформи, проведене вченими «Інституту аграрної економіки» Національної академії аграрних наук України (НААН) серед 3 тис. власників паїв.

На запитання «Яким би ви хотіли бачити у майбутньому обіг земель сільськогосподарського призначення в Україні?». 24,5% опитаних сказали, що земля взагалі не повинна продаватися і купуватися, 23,1% – за оренду, 10,7% хочуть залишити все як є, 3,9% – прихильники націоналізації усіх чорноземів. Ще 5,6% переконані, що землю мають викупити громади.

Майже третина (31%) вважає, що потрібно запроваджувати ринковий обіг земель, але лише 3,3% з них виступають за «вільний» ринок. Приблизно 9,4% згодні з купівлею – продажем тільки за умови викупу земельних угідь громадянами України, фермерськими господарствами або бюджетоутворюючими підприємствами за згодою місцевих громад. Для 10,9% власників купівля – продаж земель можлива лише між громадянами України (як фізособи). Ще 7,4% господарів сільгоспугідь згодні на викуп земельних ділянок українцями та фермерськими господарствами.

Так, у графіці подано ставлення власників паїв за низкою показників:

– Спосіб отримання земельного паю та як він використовується власником нині;
– Ставлення до вільного ринку землі й умови його запуску;
– Ставлення зняття мораторію;
– Готовність продати земельну ділянку за умови ринку;
– Градація цін, за якими власники готові продавати паї;
– Ставлення власників (які отримали у спадок та за місцем роботи) до продажу землі резидентам.