друкувати


Слід «Мрії» знайшли в панамських документах — розслідування

11 травня 2016, 20:19

В переліку панамських документів знайшли зв'язок з однією з українських агрокомпаній — «Мрія». Про це йдеться в матеріалі ЛIГАБiзнесIнформ.

Нагадаємо що даний агрохолдинг в минулому році збанкрутував.

В кінці квітня засновник і колишній власник агрохолдингу Мрія Іван Гута заявив про намір повернутися в український агробізнес і створив нову агрокомпанію Аграрна Городниця в Тернопільській області.

За неофіційними даними, третій за величиною український агрохолдинг Мрія виявився на межі банкрутства в серпні 2013 року через те, що його власники — сім'я Гут — виводили з компанії гроші за допомогою офшорних фірм.

9 травня група журналістів-розслідувачів, відомих за проектом Панамський архів, опублікувала базу даних більш ніж про 200 000 офшорних компаніях. В оприлюдненому списку прізвище Гута зустрічається 19 разів. Фігурантів з таким прізвищем п'ятеро — крім Івана і Клавдії Гута, їх синів Миколи і Андрія, в списку фігурує Вікторія Гута (Mrs. Viktoriia Guta). Відомо, що у Івана і Клавдії Гута троє дітей - два сини і дочка. Однак ні ім'я, ні дата народження дочки ні в одному джерелі не вказані.

Сім'я Гута має відношення до п'яти офшорним компаніям, випливає з даних Offshore Leaks. Зокрема, Іван, Клавдія, Микола та Андрій Гута є бенефіціарами компанії HF ASSETS MANAGEMENT LIMITED на Віргінських Британських островах, через яку володіли 80% акцій Мрії. Офшор був зареєстрований в липні 2009 року. У на початку 2015-го місцевий суд почав процедуру ліквідації, яка триває досі. Серед акціонерів HF ASSETS числиться ще одна компанія — FORMIA LIMITED.

Історія Мрії може створити проблеми для реєстрації нових підприємств. Багато осіб, що стали фігурантами панамського скандалу, не дотримувалися вимог законодавства при створенні офшорів, зазначає Мороз. Йдеться, наприклад, про необхідність отримання дозволу на здійснення іноземних інвестицій від НБУ.

"Обхід законодавчих норм для багатьох фігурантів не тільки відбився на їх репутації, але і привів до залучення їх до адміністративної і навіть кримінальної відповідальності", — розповідає юрист.

Микола Гута, який очолював Мрію на момент дефолту, до сих пір знаходиться в міжнародному розшуку.