друкувати


Припинення дії мораторію на перевірку бізнесу піде на користь продовольчій безпеці країни, – експерти АТУ

16 січня 2019, 15:34

З початку 2019 року на підприємствах знову проводитимуться планові перевірки, на які ще донедавна діяв мораторій. Чи стануть нарешті контролюватися такі важливі виробничі процеси, як виготовлення продуктів харчування? І чи покращиться у зв’язку із цим їхня якість?

З 1 січня 2019 року припинив дію мораторій на проведення перевірок бізнесу, який було впроваджено ще в 2014 році, він діяв до 31 грудня 2018-го, а саме – № 2246-VIII від 07.12.2017 «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Ним заборонялося проводити планові заходи перевірки підприємств, а позапланові – лише за наявності цілої низки умов. Свого часу саме введення даного мораторію спричинило значне погіршення продовольчої безпеки в країни, і бурхливі дискусії навколо доцільності його існування.

Читайте до теми: В Україні зняли мораторій на перевірки бізнесу

Якщо подивитися на наслідки, які спричинило скасування державного контролю над якістю продуктів харчування, то вони досить плачевні. У 2016 році, як ми всі пам’ятаємо, країну сколихнула низка масових отруєнь фальсифікатом, 42 людини загинули. Влітку 2017 р. спостерігалася ціла низка отруєнь рибою. А в 2018-му – масові отруєння у дитячих таборах. «Усі ми пам’ятаємо жахливу трагедію, яка сталася влітку 2018 року, коли у дитячому таборі «Славутич» Переяслав-Хмельницького району Київської області отруїлися 12 дітей, через що одна дівчинка загинула. Сумно, що через послаблення державою контролю в сфері безпечності харчування страждають споживачі й трапляються такі невідворотні наслідки», – каже Ірина Паламар.
Таким чином, у припиненні дії мораторію на перевірку бізнесу фахівці АТУ вбачають позитивну тенденцію для покращення продовольчої безпеки країни.