друкувати


Влада позбавить селян землі, якщо відмінить мораторій, — заява

7 січня 2019, 08:00

Аби  українці не стали батраками, владі потрібно зберегти мораторій на продаж  с/г земель і прийняти зміни до Конституції. Таку думку висловив лідер Радикальної партії Олег Ляшко, повідомляє AgroPolit.com у матеріалі-опитуванні «Без права на ринок: прихильники і противники зняття земельного мораторію».

Нагадаємо, наприкінці 2018-го депутати продовжили на рік мораторій (№9355-5), вибравши з 17-ти  варіантів один. Побачити порівняльний аналіз законопроектів про моратій в 2017-му та 2018 роках можна тут, а повний перелік – у розділі «Законодавство» на АgroРolit.соm тут. Тепер же на підготовку та презентацію законопроекту «Про обіг земель» Мінагрополітики та уряд мають лише три місяці, аби  Верховна Рада розглянула його на початку 2019 року. Таке роз’яснення надали у Верховній Раді України після голосування за проект Закону №9355-5 «Про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель» до 1 січня 2020 року. Водночас Всеукраїнське опитування місцевих рад по  Україні (проведено ГР «Кріпак» спільно  з  AgroPolit.com, показало: за зняття віддали голоси 10 рад, проти — 375, у тримались — 348 (детальніше ці результати в онлайн-режимі тут на «Карта громад: земельний мораторій»). 

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко звертає увагу, що тільки продовження мораторію не досить. 

У 1917 році Ленін під гаслом «Землю – крестьянам» забрав у наших селян землю. Сьогодні влада намагається зробити те ж саме – позбавити українських селян землі", – зазначив нардеп.

Ляшко вважає, що замість того, щоб дати фермерам дешеві кредити, обігові кошти, державну підтримку, дотації, нормальну ціну на молоко, відновлення соціальної сфери на селі, влада пропонує українцям величезний обман – ринок землі.

У людей немає грошей, щоб купити землю. Її скуплять олігархи-латифундисти, а люди залишаться батраками. Ми вимагаємо ухвалити не тільки мораторій на продаж землі, а й наші зміни до Конституції, які назавжди закріплять землю за нашими фермерами. Коли ми торгуватимемо продукцією замість сировини, відновимо агропереробку й тваринництво, будемо як вареники в маслі», – додав Ляшко.