Інвестори оцінили бізнес–клімат напередодні виборів
Інвестори оцінили бізнес–клімат напередодні виборів

Індекс інвестиційної привабливості України за версією топ-менеджерів членських компаній Європейської Бізнес Асоціації продовжує знаходитися у нейтральній площині. Про це повідомляє прес-служба Асоціації.

Нагадаємо, Україна піднялась в рейтингу Forbes серед країн з найкращими умовами для ведення бізнесу.

Цього разу показник дещо знизився і становив 3,07 бали (за 5-бальною шкалою).

Серед позитивних зрушень топ-менеджери компаній відмічають лібералізацію валютного законодавства, відносну стабільність національної валюти та рівня інфляції, реалізацію ефективних методів протидії рейдерству, пожвавлення економіки та розвиток електронних сервісів, постійний діалог влади з бізнесом.

Результати опитування показали, що настрої бізнесменів стали більш стриманими. Так, під час минулої хвилі опитування кількість незадоволених інвесткліматом становила 38%, наразі їх відсоток дещо зріс до 40%.

Відсоток задоволених поточним станом також зменшився, якщо порівняти з результатом попередньої хвилі. Наразі 25% топ-менеджерів вважають бізнес-середовище сприятливим (на початку 2018 року таких було 28%).

На думку більшості інвесторів, вагомих змін інвестиційний клімат так і не зазнав. До старих проблем, як-то неефективна боротьба з корупцією та недовіра до судової системи, додалися перестороги у зв’язку з введенням воєнного стану та передвиборчим періодом.

Серед топ-проблем інвестори також зазначили високий рівень корупції (78% респондентів критично не задоволені станом справ), недовіру до судової системи – 74%, відсутність земельної реформи – 66% та тіньову економіку – 65%.

Інтегральний показник індексу тримається на приблизно однаковому рівні починаючи з 2017 року. Вочевидь, на це впливають трансформаційні процеси в Україні. Природно, що напередодні виборів топ-менеджери стають більш обережними у своїх прогнозах. Тому для бізнесу важливо, щоб наступний рік не приніс радикальних змін та коливань всередині країни, - заявила Анна Дерев'янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації.

Більшість інвесторів чекають на реальний прогрес у запровадженні верховенства права та боротьбі з корупцією, політичну стабільність, боротьбу з контрабандою та тіньовою економікою, якісну судову реформу, вільний ринок землі, прозору приватизацію, покращення інфраструктури та забезпечення захисту прав інтелектуальної власності.

Як зазначається, 32% підтримують ідею впровадження податку на виведений капітал, ще 18% підтримують із зауваженнями, при цьому 35% не змогли визначитися, а 10% висловилися проти.

В опитуванні взяли участь 115 керівників найбільших міжнародних та українських компаній.

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

31 грудня 2018
У 2019 році в Україні зростатиме бізнес – прогноз
У наступному році вітчизняні підприємці очікують зростання бізнесу в Україні. Про це йдеться у коментарі предстаників ділових асоціацій українських...

Вибір редакції

16 жовтня 2023
Аграрні закони та законопроекти за 2023 рік
Ринок землі, передача державних земель Фонду держмайна, земельні пільги для учасників бойових дій, ринок ГМО, агроекспорт, сухопутні коридори,...
13 листопада 2023
Аграрний експорт з України – уряд змінив правила
Аграрний експорт України з 11 листопада 2023 року почав здійснюватися за новими правилами. Підстава – в дію вступили дві урядові постанови: №...
8 грудня 2023
Агроінтеграція: чи проковтне український АПК європейських виробників після вступу в ЄС?
Входження України до Євросоюзу радикально оновить реформу Спільної аграрної політики (САП) ЄС, або «розірве» з середини аграрний бюджет...