У 2018 році Антирейдерською комісією аграріям повернено 6 тис. га землі
У 2018 році Антирейдерською комісією аграріям повернено 6 тис. га землі

Комісія Міністерства юстиції України з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (Антирейдерська комісія) цього року задовольнила понад 400 скарг, скасувавши незаконну реєстрацію майже 6 тис. га землі, та понад 100 тисяч квадратних метрів нерухомості. Про це повідомила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Ірина Садовська, повідомляє прес-служба Мін’юсту.

Нагадаємо, що високопосадовці працюють над тим, щоби в Україні вдалося підключити реєстр судових рішень до реєстру прав власності. Це має зменшити кількість випадків рейдерських захоплень.

«Для Антирейдерської комісії 2018-й був роком напруженої роботи. Адвокати, аграрні та бізнес асоціації, підприємці, громадяни активно зверталися до комісії, оскільки розуміли, що тут вони можуть швидко відновити свої порушені майнові права і не поринути у багаторічу судову тяганину. Понад 400 задоволених скарг – цьому прямий доказ. Комісія скасувала незаконну реєстрацію майже 6 тисяч гектарів землі та понад 100 тисяч квадратних метрів нерухомості», — сказала Ірина Садовська.

За її словами, серед найрезонансніших кейсів — скасування неправомірних реєстраційних дій, які призвели до втрати нерухомого майна компанією «Еконія», яка виробляє дитяче харчування.

Також комісія оперативно включилась у ситуацію із захопленням елеватора фермерського господарства «Строгий О.Ф», яке супроводжувалося стріляниною. Буквально за 10 днів комісія Мін’юсту розглянула скаргу і повернула майно законному власнику, — наголосила заступник міністра юстиції.

Окрему увагу Ірина Садовська звернула на той факт, що наприкінці листопада комісія задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника й скасувала незаконну перереєстрацію комплексу споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Вона наголосила: комісія у своїй роботі керується виключно нормами закону й дотриманням його вимог під час проведення реєстраційних дій.

Якщо реєстраційна дія проведена з порушенням, комісія її скасує, незалежно від того, подобається це комусь чи ні, — зазначила Ірина Садовська.

Заступник бізнес-омбудсмена Ярослав Грегірчак у свою чергу наголосив, що Антирейдерська комісія є важливим інструментом відомчого досудового врегулювання проблемних ситуацій у сфері держаної реєстрації.

Для підприємця, який є об’єктом рейдерської атаки, питання швидкості виправлення незаконних реєстраційних дій є критично важливим для оперативного поновлення порушених прав. Тому добре, що такий механізм існує на рівні Мін’юсту, — сказав Ярослав Грегірчак.

За його словами, окрім комісії Мін’юсту в Україні існують й інші інструменти відомчого адміністративного оскарження, наприклад, на рівні Державної фіскальної служби для платників податків та в Антимонопольному комітеті, де можна оскаржити результати державних і публічних закупівель.

Мін’юстівська комісія є важливим елементом системи, яка тільки налагоджується в нашій країні. І таких інструментів відомчого адміністративного оскарження з точки зору Ради бізнес-омбудсмена має бути більше, — зазначив Ярослав Грегірчак.

 

 

 

Дізнавайтесь першими про всі найважливіші події в аграрній політиці з нашого Facebook, Twitter, Telegram та підписуйтесь розсилку . Обіцяємо надсилати тільки найцікавіші новини!

Выполнено с помощью Disqus

До теми

20 грудня 2018
Рада відправила антирейдерський законопроект на доопрацювання
Верховна Рада України відправила законопроект №8121 щодо протидії рейдерству на повторне друге читання в комітет. За відповідне рішення проголосувало...
19 грудня 2018
У Раді сьогодні розглянуть антирейдерський законопроект
Верховна Рада планує сьогодні розглянути законопроект №8121 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів...
10 грудня 2018
Міжвідомча антирейдерська комісія не виконує свої обов'язки — заява
За рік роботи Міжвідомчій комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств вдалося розглянути лише...
20 листопада 2018
Антирейдерський законопроект «підрихтували» і відправили на голосування в Раду
Під час сьогоднішньоого засідання Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин було прийнято рішення про передачу на голосування до...
20 серпня 2018
Порошенко підписав «антирейдерський» земельний закон
Президент Петро Порошенко підписав Закон України №6049-д «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання...