друкувати


Державну фіскальну службу хочуть розділити на митницю та податкову

13 грудня 2018, 17:00

Державну фіскальну службу планують розділити на митницю та податкову. Це передбачає нова концепція відомства. Про це повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова, передає Новое Время.

Нагадаємо, в Україні з'явиться електронна акцизна марка.

Об’єднання митниці та податкової породило орган, де було невідомо, хто ким керував, говорить у коментарі Радіо НВ нардеп, член парламентського комітету з питань податкової та митної політики Олександр Кірш. За його словами, нова концепція повинна збалансувати в правах митницю та податкову, які будуть підпорядковуватися Міністерству фінансів.

Все ж таки по суті це різні органи. Їхнє об'єднання в "Мінздох" було штучним, коли намагалися створити єдиного монстра, відповідального за гроші. Курирувати нові окремі органи має Міністерство фінансів. Вони мають бути паралельними одне одному, а не так, що податкова важливіша за митницю. Бо їхній інтерес різний. Той ПДВ, який податкова стягнула, митниця має відшкодовувати", — сказав Кірш.

Як підхід об’єднання митного та додаткового напрямів, так і їхнє роз’єднання — достатньо обгрунтовані та мають свої плюси та мінуси, сказав у коментарі Радіо НВ директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

За його підрахунками, наразі обсяг контрабанди в Україні на митниці сягає від 3 до 4 мільярдів доларів на рік, що більше від суми кредитів, яку видає Міжнародний валютний фонд. У відомстві часто наголошують, що основне завдання митниці — безпека, а податки на другому місці. Такий підхід, говорить Несходовський, призводить до зловживань, адже цей напрям наповнення казни стає не в пріоритеті для працівників митниці.  

Найголовніше — забезпечити у митному напрямі кадрову реформу, було підвищено відповідальність, покращено технічне й методологічне забезпечення, підвищено рівень зарплат. Це має знизити рівень контрабанди", — зауважив Несходовський.

«Як внутрішньо будуть побудовані ці структури — для бізнесу не особливо важливо», — зазначила в коментарі Радіо НВ заступниця директора Європейської Бізнес-асоціації Світлана Михайловська. За її словами, найважливіше для бізнесу в контексті держави — це поліпшення комунікації, що досягається за рахунок оцифрування.

Проблеми, які виникали в комунікації з бізнесом раніше, не були пов’язані з тим, розділена структура чи об’єднана", — додала Махайловська.