друкувати


Створено бізнес-раду для вирішення проблем з перевезенням вантажів та пасажирів

7 грудня 2018, 13:15

В Україні створили спеціальну інфраструктурну раду у складі «Бізнес-Варти», яка займатиметься вирішенням проблем з перевезеннями вантажів та пасажирів. Про це повідомляє кореспондент АgroРolit.com з антирейдерського форуму «Бізнес проти знищення держави». Її очолить перший заступник міністра профільного відомства у 2014-2015 рр., член ради ГО «Бізнес-Варта» Володимир Шульмейстер.

Нагадаємо, що озвучено ТОП-3 схеми рейдерства в Україні.

«У нас сьогодні є перевізники, які самотужки створили власний бізнес, вклали гроші в рухомий склад, створили робочі місця, заробляють для держави гроші, сплачують сумлінно податки, але у керівництва держави не просять нічого окрім того, щоб дала можливість їм працювати», – сказав перший віце-президент ГО «Український транспортний союз» Володимир Балін.

Та додав:

Коли я працював в «Укртрансінспекції», в рік видавали 750 тис. дозволів на міжнародні перевезення автотранспортом. Сьогодні їх 840. Але видані дозволи немає можливості реалізувати. Бо немає домовленості міністерства з іншими країнами. Міністр домовився про Німеччину, видав 20 тисяч дозволів, але туди потрапити через Польщу неможливо. Їдемо через Словаччину. Дуже велике питання – Румунія і Угорщина. Транзитні країни, через які нам треба їхати в інші європейські держави заблоковані для наших перевізників.

З Україною двосторонні відносини по дозволам на автоперевезення мають 45 країн. Проте відсутність якісних перемовин з країнами-сусідами не дозволяє перевізникам безперешкодно потрапляти за обраними маршрутами, на які є попит.

Наступна проблема – закони, які передбачають пільги на перевезення пасажирів, але передбачають у держбюджеті коштів на компенсацію перевезення. Як наслідок, відповідальність за рішення влади змушені брати на себе представники бізнесу.

Держава має створити умови, щоб пасажир мав змогу заплатити за наші послуги та поїхати у подорож в різні куточки України, коли потребує, - сказав Володимир Балін.

Нова рада планує проводити перемовини з представниками влади про проблеми перевізників, але також має намір слідкувати, наскільки ефективно витрачаються гроші, направлені на розвиток інфраструктури та ремонт доріг, передбачені у держбюджеті. Зокрема, це кошти дорожнього фонду, які закладено на наступний рік, гроші, які виділяються на роботу та інфраструктуру державних підприємств, які забезпечують перевезення.

Окрім того, буде вимагати прийняття законів, які дозволять у значній мірі застосовувати приватну тягу на залізниці, забезпечити механізми уникнення корупції у наземних та повітряних перевезеннях.

Основні завдання Інфраструктурної ради – об’єднання здорових сил у транспортній галузі, вплив на формування дієвої державної політики, захист інтересів бізнесу для залучення інвестицій. Ми вже маємо підтвердження про намір об’єднатися від профільних асоціацій, – сказав Володимир Шульмейстер, член ради ГО «Бізнес-Варта».

Присутні на форумі представники асоціацій морських та авіаперевізників підтвердили свої наміри про майбутню співпрацю з Інфраструктурною радою. Оскільки чимало законів України, які стосуються транспортної сфери, приймаються з урахуванням потреб одразу кількох видів транспорту народний депутат Іван Мірошниченко запросив учасників акції брати участь у процесі розробки ініціатив разом з парламентарями.

 Ніхто нам не напише таку нормативну базу, яка потрібна нам – автомобілістам, морякам, авіаторам, паромщикам. Наприклад, закон про мультимодальні перевезення написали фахівці з Європи, тому що вони – непогані експерти. Але ж чи змогли б ми тут працювати за цим законом – я дуже невпевнений. Тому ми використовуємо будь-які майданчики, щоб покращити нормативну базу, на користь нашим перевізникам, щоб їм було легше працювати, – сказав Іван Мірошніченко народний депутат України, голова ради ГО «Бізнес-Варта».