друкувати


Українцям надано квоти на вилов 150 т морського окуня в Атлантиці – Держрибагентство

6 грудня 2018, 18:00

За результатами засідання XXXX щорічної сесії Організації з рибальства в північно-західній частині Атлантичного океану (НАФО), Україні на 2019 рік було виділено національну квоту на вилов морського окуня в обсязі 150 т. Про це повідомляє прес-служба Держрибагентства. 

Нагадаємо, що названо вид риби, який Україна вирощує найбільше.

«Звертаємо увагу, до встановлених промислових квот для груп Договірних сторін за статтею «Інші»: морський окунь, жовстохвоста камбала, білий хек, скат, кальмар, вилов яких здійснюється «за олімпійським принципом» без розподілу на національні квоти. З таблицею квот можна ознайомитись за посиланням», - ідеться в повідомленні.

Держрибагентство запрошує усіх зацікавлених суб’єктів господарювання долучитися до здійснення промислу у цьому регіоні.

Довідково:

НАФО є міжурядовою організацією з управління рибальством, що здійснюється на наукових засадах в північно-західній частині Атлантичного океану. Організацію було створено у 1979 році як правонаступника ICNAF (Міжнародна комісія з рибальства в Північно-Західній Атлантиці). Метою діяльності є сприяння раціональному використанню, управлінню та збереженню рибних ресурсів зони дії Конвенції НАФО шляхом консультацій і співпраці зі сторонами Конвенції.

Україна стала членом НАФО у 1999 році, після приєднання до Конвенції про майбутнє багатостороннє співробітництво в галузі рибальства у північно-західній частині Атлантичного океану 1978 року.

Кожного року відбуваються засідання НАФО та її робочих органів, в ході яких обговорюються результати проведення наукових робіт з оцінки запасів водних біоресурсів, питання регулювання промислу у північно-західній частині Атлантичного океану, встановлюються національні квоти вилову водних біоресурсів тощо. Квота виділяється безпосередньо державі-члену, тож судно, що веде промисел за цією квотою, має бути під прапором України.