друкувати


З України дозволили вивозити непридатні пестициди

27 листопада 2018, 07:30

Україні відкрився шлях для екологічно безпечної утилізації непридатних та фальсифікованих пестицидів в країнах ЄС, на це рішення агрохімічний бізнес чекав майже 4 роки. Про це йдеться у повідомленні Європейської Бізнес Асоціації.

Нагадаємо, вперше в Україні промаркують склади з непридатними пестицидами.

21 листопада Уряд схвалив відповідні зміни до Постанови КМУ №1120.

В Україні ще з часів колишнього СРСР накопичилося понад 8,5 тис. тонн непридатних для використання та заборонених до застосування пестицидів.

До 2013 року механізм Базельської конвенції в Україні частково працював і бізнес міг вивозити непридатні відходи закордон для утилізації. Однак, його було призупинено. На сьогодні виникла ситуація, коли у нас взагалі відсутні підприємства, які б могли здійснювати безпечну утилізацію цієї категорії відходів. І їх накопичували, а то й гірше – бездумно захоронювали, - розповів Віктор Погорілий, координатор Агрохімічного комітету ЄБА.

Він зазначив, що подібна утилізація - дуже складна та інвестиційно затратна технологія. Відповідні пічки для переробки коштують десятки мільйонів гривень.

Навіть в країнах ЄС існує лише декілька заводів, які можуть утилізувати такий вид небезпечних відходів. Тож, фактично, єдино можливим виходом із ситуації є використання механізму Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням.

Так, відповідно до Конвенції, у випадку відсутності або недостатності потужностей всередині країни, відповідні урядові установи (у нашому випадку Мінприроди) надавати згоду на транскордонне перевезення непридатних пестицидів для їхньої належної утилізації в країну, яка має відповідні технології.