друкувати


Половину українського експорту в Китай становить сільгосппродукція

15 листопада 2018, 07:30

Сьогодні, основу товарного експорту з України в Китай становить агросектор, на який припадає понад половина всього обсягу. Про це пише propozitsiya.com.

Нагадаємо, китайська компанія інвестує $30 млн у розвиток Миколаївського порту і річкову логістику України.

В останні два роки було налагоджено роботу з Китаєм на вищому державному рівні. Наше керівництво тісно спілкується з віце-прем'єром Державної ради КНР Ма Каєм і саме він надіслав Україні запрошення на участь у Міжнародній виставці з імпорту, яка пройшла минулого тижня в Шанхаї. Для України це важливо, адже саме уряд повинен розбиратися в глобальних торгових потоках, розуміти, що Китай купує і докладати зусиль для поліпшення умов торгівлі для українських виробників.

Експорт прямо і потужно впливає на наш економічний ріст. Україна вже має міцні торговельні зв'язки з ЄС, зробила відчутний прогрес в розширенні доступу на ринки Північної Америки. Наступний крок – Китай.

За дев'ять місяців 2018 року Україна експортувала товарів на $1,32 млрд , це тільки на $12 млн більше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому ємність ринку в Китаї – страшна. Тільки нагодувати й одягнути майже півтора мільярда чоловік – досить нетривіальне завдання.

Китайці очікують, що через 5 років імпорт їхніх товарів досягне $8 трлн. Це дуже багато. Для порівняння, весь експорт України в 2017 році склав трохи більше від $52 млрд. Китай міг би поглинути все, що хоче експортувати Україна. Однак розмір ринку – не єдина і не головна причина, чому ми докладаємо максимум зусиль до розвитку відносин із Китаєм.