друкувати


Мінагрополітики пропонує гармонізувати вітчизняне законодавство з європейським щодо виробництва спирту — Ковальова

5 травня 2016, 14:27

Мінагрополітики продовжить роботу спрямовану на розширення сфери використання спирту етилового, а також наполягатиме на законодавчому закріпленні норми вмісту біоетанолу в бензинах та встановленні контролю за її дотриманням. Про це повідомила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Участь в нараді також взяли представники Мінекономрозвитку, Міненерговугілля, СБУ, ДФС, Держенергоефективність, ПАТ "ДПЗКУ", асоціацій "Укрбіопаливо", "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України", ДНУ "УкрНДІспиртбіопрод".

На сьогодні проблемами спиртової галузі є значне скорочення попиту на спирт етиловий на внутрішньому ринку, а також незначний експорт спирту етилового та біоетанолу через високу ставку акцизу і відсутнійвнутрішній ринок біоетанолу. Як наслідок, потужності державних спиртових підприємств завантажені лише на 1/6, а українська спиртовмісна продукція не може конкурувати з європейською за ціною.

Ковальова повідомила, що для розвитку спиртової галузі Мінагрополітики підготовлено і надіслано на розгляд Уряду проект Закону щодо питань оподаткування та регулювання виробництва і використання спирту.

«Пропонуємогармонізувати вітчизняне законодавство з європейським, встановивши нульову ставку акцизного податку на спирт етиловий, який використовується в якості сировини для виробництва оцту, продукції технічного призначення, побутової хімії, парфумерно-косметичної продукції», — уточнила вона.

Також заступник міністра підкреслила важливість розвитку ринку біоетанолу.

«Директиви ЄС встановлюють норму біоетанолу в автомобільному пальному на рівні 10%, оскільки викиди шкідливих аерозольних частинок при цьому зменшуються на 50%, а оксиду вуглецю — на 30%. Україна теж має зробити норму вмісту біоетанолу в пальному обов’язковою. Цим ми подбаємо не лише про екологію, але й дамо поштовх виробництву біоетанолу в нашій країні. Необхідні потужності ми вже маємо, а розвинений аграрний сектор забезпечує достатньо сировини для виробництва», — наголосила Ковальова.