друкувати


Аграрії готують звернення до Порошенка через підвищення «Укрзалізницею» тарифів на перевезення

16 жовтня 2018, 15:54

Через підвищення тарифів «Укрзалізницею» (УЗ), підприємці АПК погрожують страйками, а представники аграрного комітету готують звернення до Кабміну, голови уряду та Президента про припинення рішення керівництва УЗ. Про це повідомляє кореспондент АgroРolit.com.

«Бізнес дуже гостро ставить питання, погрожують страйком. Все це – через підвищення «Укрзалізницею» в односторонньому порядку тарифів на перевезення продукції  АПК майже на 50%.  Це нищить наших товаровиробників», – сказав народний депутат Григорій Заболотний.

Зайого словами, наступними кроками депутатів будуть такі:

 

 1. Сьогодні направити групу на засідання ВР і донести проблеми виробників до 16.00, що ми виступаємо з трибуни.

2. Підписати рішення і звернутися до Антимонопольного комітету і почати розслідування діяльності «Укразалізниці».

Народний депутат Олег Кулінич заявив,  що монополіст не має права так чинити.

До цього вони вже на 11 % підняли. Такі речі мають відбуватися тільки після узгодження. Я думаю, що рішення нашого комітету має бути почуте. Обов’язково треба завтра звернутися до Кабінету міністрів. Сьогодні про це говорили: Батьківщина, Самопоміч, ми. Давайте робити все можливе, – заявив він.

Народний депутат Іван Мирошніченко заяиви, що сьогодні «ми переходимо з точки колапсу до точки абсурду».

В сьогоднішній ситуації зробити таке в сезон збору врожаю – це абсурд. Це потрібно в Кабміні з’ясувовути, адже «Укрзалізниця» – це їхня парафія, вони мають призупинити рішення, якщо – ні, треба йти до Президента. Треба вже зараз ставити питання про професійну якість керівництва УЗ. Це вже 5-те підвищення за рік. Вони використовують скрите підвищення тарифів. Закрито близько 200 залізнодорожних станцій. Питання менеджменту – дуже своєчасне, – вважає Мірошниченко.

Заступник міністра аграрної політики і продовольства Олена Ковальова заявила, що дане питання лежить не лише в площині тарифів.

 Є питання з вагонами, станціями і, безумовно, це питання тарифікації. Логістична складова перевезення може обходитися аграріям до 20% вартості продукції, – сказала вона.

Учасники комітету вирішили просити Кабмін пояснити обгрунтування тарифів в рамках законодавства, Антимонопольний комітет – провести перевірку підвищення тарифів.

Необхідно провести в кабміні засідання за участю прем’єр-міністра, керівництва МЕРТу, Мінагрополітики «Укрзалізниці». На цьому тижні треба вирішити це питання. Завтра потрібно зачитати на Кабміні рішення комітету, – сказав Олександр Бакуменко.

Учасники засідання вирішили звернутися до Президента з листом, а керівництво «Укрзалізниці» зобов’язати відзвітувати в найближчий четвер про свою діяльність.

Нардеп Заболотний сказав, що спробує домовитися про завтрашню зустріч з Президентом. Щеодин варіант, на його думку – зібрати Раду Нацбезпеки.

Рішення аграрного комітету буде викладено у листі з підписами 4-х голів комітету, з яким його автори підуть в Раду.