друкувати


Іван Плачков: Монополісти знищили дрібне виноробство і виноградарство в Україні

28 вересня 2016, 07:49
Іван Плачков, президент "Україського бюро  винограду та вина", члена Європейської асамблеї професіоналів вина" та АПУ

Нещодавно у Верховній Раді пройшов «Аграрний день», під  час якого прийняли закон,  який скасовує ліцензію (вартість 500 тис. грн на рік) на гуртовий продаж  вина для виноробів, що виготовляють вино з  власного  виноматеріалу, або  купують його його в українських фермерів. Найперше ця зміна торкнетья дрібних та середніх виробників.  Які перспективи вибороло аграрне лобі для виноробів? Про це AgroPolit.com запитав у президента "Україського бюро винограду та вина",  члена  Європейської асамблеї професіоналів вина" та АПУ Івана Плачкова:

AgroPolit.com: Розкажіть про законопроект №2739, який скасовує ліцензію, що ним передбачається? 

Іван Плачков: У 2006 році прийняли абсолютно алогічний закон, який визначив оплату ліцензії на оптову торгівлю в розмірі 500 тис. грн щорічно. Для порівняння можу сказати, що у Франції 63 тис. виробників, в Італії близько 50 тис., а в Україні всього близько 70, а 17 - із повним циклом виробництва. І це при тому потенціалі, який у нас є.

Після прийняття закону №2739, який знімає ліцензію, я впевнений, що рівно через рік збільшиться кількість виноробних підприємств у 2-2,5 рази і з часом ми дійдемо до європейського рівня. Тисячі виноробів будуть конкурувати між собою, що призведе до збільшення якості українського вина, створення власного бренду і культури його споживання.

Після прийняття закону №2739, який знімає ліцензію, я впевнений, що рівно через рік збільшиться кількість виноробних підприємств у 2-2,5 рази

AgroPolit.com: У пресі стала з'являтися інформація, що скасування ліцензії призведе до появи великої кількості неякісного вина.

Іван Плачков: Це неправда, закон не скасовує ліцензію на виробництво з контролем гігієни. Скасування стосується лише ліцензії в розмірі 500 тис. грн на оптову торгівлю. Чому великі монополісти не хочуть прийняття цього закону? Тому що вони контролюють ціни на виноград, закуповуючи його задешево. Тим більше, купують рівно стільки, скільки можуть переробити і не дають можливості для дрібних. Таким чином, вони знищили дрібне виноробство, як і виноградарство в Україні. Виноматеріали великі закуповують аргентинського, болгарського і грузинського виробництва, що призвело до великої кількості покинутих виноградників.

Чому великі монополісти не хочуть прийняття цього закону? Тому що вони контролюють ціни на виноград, закуповуючи його задешево

Монополістам не вигідно, щоб в Україні з'явилися десятки сотень виробників, які вироблятимуть якісне вино і вийдуть на європейський ринок. Чому ж вони досі не випускають хорошого вина? Чому в Європі не купують українське вино? Та тому що його не знають за кордоном.

AgroPolit.com: Ви сказали, що монополісти закуповують цей виноматеріал в Аргентині і Болгарії, він що, дешевше там?

Іван Плачков: Звичайно, тому що в цих країнах працює індустріальне виноградарство і величезна кількість гектарів обробляється комплексно комбайнами. Цей низькоякісний виноматеріал проводиться спеціально для нашого ринку, крім цього в Казахстан і Росію.

Галина Радіонова, спеціально для AgroPolit.com